Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowotarski Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Dnia: czwartek 23 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu, po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją zagrożenia epidemiologicznego COVID-19 z wielką radością i przyjemnością zorganizowało Nowotarski Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Zabawa z udziałem rodzin zastępczych oraz dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych odbyła się we wtorek (21 czerwca br.) na terenie Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce Zdroju. Zabawa rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia wydarzenia przez Dyrektor PCPR w Nowym Targu Anetę Wójcik oraz pracowników tut. Centrum. Spotkanie dzieci w Rodzinnym Parku Rozrywki „Rabkoland” było okazją do integracji środowiska rodzin zastępczych, promowania rodzicielstwa zastępczego, wymiany doświadczeń, a także wspólnej zabawy. Zorganizowanie Dnia Rodzicielstwa Zastępczego było również formą podziękowania dla wszystkich rodzin zastępczych za trud, jaki na co dzień wkładają w opiekę i wychowanie dzieci, które w ich domu znalazły opiekę i miłość. Podczas pobytu w „Rabkolandzie” dzieci mogły korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji począwszy od godziny 10.00 aż do zamknięcia parku rozrywki. W trakcie zabawy dzieci otrzymały również posiłek. Na imprezie nie zabrakło również gości, w szczególności odwiedzili nas: Radni Powiatu Nowotarskiego Panowie Kiersztyn Stanisław, Leksander Bartosz oraz Szarawarski Marek, który w ciepłych słowach zwrócił się do uczestników spotkania:

“Szanowni Państwo, po raz pierwszy mam okazję osobiście podziękować Wam za tworzenie dzieciom rodzinnego domu. To trudne zadanie – wykonujecie je wzorowo. Dajecie tak potrzebne poczucie bezpieczeństwa i miłości. Poświęcacie czas i energię. Dzieciom życzę rodzinnego ciepła i radości. A Państwu cierpliwości i zadowolenia z rozwoju podopiecznych. Ogrom Waszej pracy zasługuje na słowa najwyższego uznania i szacunku. Dziękuję również moim Koleżankom z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za pomoc potrzebującym i tworzenie właściwego klimatu dla realizacji zadań opiekuńczych.”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu bardzo serdecznie dziękuje Zarządowi Parku Rozrywki dla Dzieci RABKOLAND za pomoc w zorganizowaniu Święta dla dzieci z pieczy zastępczej w tym w szczególności za udzielenie zniżki z tytułu wstępu dla ok. 150 dzieci z opiekunami.                                                                                    

Moc podziękowań, PCPR w Nowym Targu pragnie skierować do wszystkich Darczyńców, których nie wymieniamy imiennie, ale wiemy i pamiętamy, że Osoby te wraz z Panem Mariuszem Lubińskim właścicielem Firmy Mako&Pako w Spytkowicach swoim dobrym sercem i zaangażowaniem materialnym od dłuższego czasu sprawiają ogromną radość naszym dzieciom.

Tekst: PCPR w Nowym Targu

Foto: Rabkoland Rabka-Zdrój

No Comment.

Reklama

Partnerzy