Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowotarżanin zdobył szczyt Pik Lenina 7134 m n.p.m. w Kirgistanie

Dnia: niedziela 31 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Pochodzący z Nowego Targu, Łukasz Rajba „Góral w podróży” 26 lipca o godzinie 13.20 stanął na szczycie Pik Lenina – 7134 m n.p.m. w Kirgistanie.

Wyprawa rozpoczęła się 10 lipca, a celem był siedmiotysięcznik Pik Lenina znajdujący się w Pamirze, który jest pasmem gór leżących w centralnej Azji. 

Średnia wysokość na jakiej położony jest kraj to 2750 metrów, co znaczy, że osoby z problemami ciśnieniowymi już na lotnisku w mogą odczuwać problemy ze zdrowiem. Pik Lenina, leżący w paśmie Pamiru, to szczyt zdecydowanie zarezerwowany dla nielicznych. Zdecydowanie nie jest górą łatwą, a od chcących ją zdobyć wymaga sprawności fizycznej, znajomości technik, cierpliwości i pokory. Łukasz poinformował o zdobyciu szczytu na swoim funpage’u „Góral w podróży”.

„Następny górski cel to ośmiotysięcznik” – zapowiedział na stronie Łukasz Rajba.

Partnerem głównym wyprawy byli: Osiedle Szarotka i TS Invest. Partnerzy wyprawy: Klub ADHD, 98 Studio, Tattoo, Firma Steskal Piekarnio – Cukiernia, Sushi Banzai, Zojirushi Polska.

Wsparciem technicznym podczas zajęła się firma Brubeck, natomiast w przygotowaniach pomogli: Gym Kropek oraz Klinika Holistica.

K.L

Zdjęcia: „Góral w podróży”

lol 2.08.2022
| |

pik lenina uchodzi za najłatwiejszy 7 tysiecznik.

Reklama

Partnerzy