Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowotarżanka jedną z gwiazd najlepszej ligi świata

Dnia: piątek 15 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Dominika Buczek, unihokeistka rodem z Nowego Targu od tego sezonu reprezentuje barwy klubu Kalmarsud. To zespół ze szwedzkiej ekstraligi, która uchodzi za najmocniejszą kobiecą ligę na świecie.

Nowotarżanka – która przed wyjazdem do Szwecji występowała w lidze czeskiej – świetnie zaaklimatyzowała się w nowym środowisku . Z miejsca stała się nie tylko liderką swojego zespołu, ale też jedną z najskuteczniejszych zawodniczek rozgrywek SSL

Buczek już w debiucie wpisała się na listę strzelców. Łącznie w 11. dotychczasowych meczach bieżącego sezonu nowotarżanka zdobyła już 10. goli a przy 8. asystowała. Z 18 punktami w dorobku zajmuje miejsce w czołówce punktacji kanadyjskiej. Biorąc pod uwagę tzw. rookie, czyli zawodniczki dla których jest to pierwszy sezon w SSL, Buczek na ten moment nie ma sobie równych. Podobnie wygląda to w klasyfikacji klubowej.

Wychowanka MMKS Podhale była też jedną z najlepszych zawodniczek reprezentacji Polski w zakończonych przed kilkoma dniami Mistrzostwach Świata, w których Polski zajęły miejsce 6. W 7 meczach Buczek zdobyła 1 gola, a przy 6 asystowała.

fot. polskiunihokej.eu

No Comment.

Reklama

Partnerzy