Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowotarżanka oszukana metodą na wnuczka.

Dnia: piątek 9 lutego 2024, Autor: Maciej Zubek

86-letnia seniorka z Nowego Targu uwierzyła oszustowi podającemu się za jej wnuczka i przekazała nieznanej kobiecie ponad 35 tysięcy złotych. Pamiętaj, że przez telefon każdy może być naszym wnuczkiem. Zachowaj czujność i nie ufaj osobom, które żądają od Ciebie pieniędzy, aby uniknąć więzienia za spowodowany wypadek drogowy.

We wtorek tj. 6 lutego br. około godziny 15, 86-latka z Nowego Targu odebrała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako jej wnuczek. Zdenerwowanym głosem poinformował ją, że potrącił kobietę w ciąży i trafi za to do więzienia, jeżeli nie wpłaci pieniędzy na kaucję. Oszust przekonał seniorkę, aby mu pomogła i oddała wszystkie pieniądze, jakie posiada. Seniorka uwierzyła w przedstawioną legendę i przekazała obcej kobiecie, która przyszła do jej mieszkania ponad 35 tysięcy złotych. Dopiero po rozmowie ze swoją córką zorientowała się, że żadnego wypadku nie było, a ona została oszukana i straciła swoje oszczędności. Wczoraj sprawę zgłosiła w nowotarskiej komendzie.

Tymczasem przestrzegamy!

  • Przez telefon każdy może być córką, wnuczką i policjantem.
  • Zachowaj czujność i nie przekazuj pieniędzy osobom obcym-nawet jeżeli będą przekonywać, że jesteś jedyną osobą, która może pomóc.
  • Jeżeli odebrałeś telefon od osoby podającej się za policjanta, nie działaj pochopnie. Skontaktuj się z rodziną.
  • Pamiętaj, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy oraz nie wysyła nikogo po gotówkę do miejsca zamieszkania.

Apelujemy również do członków rodziny, aby rozmawiać ze swoimi rodzicami, dziadkami o sposobach i metodach działania oszustów.

KPP Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy