Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Grupa nieletnich usiłowała okraść automat do gier

Dnia: poniedziałek 6 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

16-latek chciał ukraść pieniądze z automatu do gier w jednej z galerii na terenie Nowego Targu, ale …kasetka była pusta. W tym nielegalnym procederze pomagało mu trzech młodszych kolegów. Materiały w sprawie popełnionego czynu zabronionego, zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział III Rodzinny i Nieletnich.

Pod koniec września br. w jednej z galerii na terenie Nowego Targu doszło do włamania do automatu do gier. W związku z popełnionym przestępstwem złożono w nowotarskiej komendzie formalne zawiadomienie. W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Policjanci zebrali dowody, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady oraz nagrania monitoringu. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że za sprawą usiłowania kradzieży z włamaniem stoi czterech chłopców z Nowego Targu, w wieku od 12 do 16 lat,. Podczas „skoku” najstarszy z nich, 16-latek osłaniany przez 15-latka, zniszczył zamek w drzwiczkach od automatu do gier i próbował ukraść monety. Dwóch chłopców w wieku 12 i 14-lat stało „na czatach” i pilnowało, czy ktoś nie nadchodzi. Ostatecznie nie udało im się ukraść pieniędzy, bo … kasetka była pusta.

Dwóch najstarszych było dobrze znanych policjantom z Zespołu ds. Nieletnich m.in. za kradzieże. Najstarszy z grupy za swoje postępowanie i czyny karalne obecnie przebywa już w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. W listopadzie, materiały w sprawie usiłowania włamania zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na wiek chłopców. Za popełniony czyn karalny, sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.

źródło: KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy