Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Miasto kupi kamienice na rynku

Dnia: czwartek 16 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Rada Miasta Nowy Targ podjęła uchwałę w sprawie zakupu kamienicy położonej w centrum Nowego Targu (ul. Rynek 4), której właścicielem jest obecnie bank PKO S.A. 17 radnych zagłosowało „za”, cztery osoby wstrzymały się od głosu, nikt nie był „przeciw”.

13 marca 2023 r. na sesji Rady Miasta zapadła decyzja o zakupie nieruchomości, w której docelowo będzie miała swoją główną siedzibę Miejska Biblioteka Publiczna. Rynek pełni rolę serca miasta, stąd pomysł, aby właśnie w centrum znalazło się miejsce dla instytucji takiej jak biblioteka. Miłośnicy książek mogą tutaj łatwo dotrzeć, między innymi dzięki komunikacji miejskiej. Taka lokalizacja zwiększy prestiż nie tylko samej instytucji, ale również wpłynie pozytywnie na wizerunek Rynku – jako centrum Nowego Targu, w którym tętni życie i funkcjonują między innymi instytucje kultury. W chwili obecnej Miejska Biblioteka Publiczna zajmuje wynajęte pomieszczenia w budynku PZU przy ul. Kolejowej 23.

Podczas ostatniej sesji, radni podjęli również stosowne uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie oraz prognozie finansowej miasta.

Przypomnijmy, 19 stycznia 2023 r. Komisja Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju jednogłośnie – 18 głosami „za” oraz Komisja Oświaty i Kultury jednogłośnie 6 głosami „za” pozytywnie zaopiniowały wniosek o złożenie przez Burmistrza oferty dotyczącej przystąpienia do przetargu na zakup kamienicy. Nieruchomość składa się z działki o powierzchni 0,0504 ha (wraz z budynkiem oraz garażem) i stanowi własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym banku PKO S.A.

Oferta, opiewająca na 4 mln 50 tys. zł, została złożona 23 stycznia br. Zgodnie z warunkami przystąpienia do postępowania ofertowego, na rachunek Centrali Banku Polska Kasa Opieki S.A. została przelana zaliczka w wysokości 210 tys. zł. Oferta została zaakceptowana.

Nowotarski magistrat zamierza pozyskać środki na adaptację pomieszczeń budynku z funduszy unijnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UM Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy