Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Mieszkańcy protestują przeciwko planowanym podwyżkom opłat za strefy parkowania

Dnia: czwartek 9 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Stowarzyszenie „Nowy Targ dla Mieszkańców” wystosował w tej sprawie list otwarty do burmistrza i rady miasta.

Treść listu

Dnia 13 marca na najbliższej sesji Rady Miasta procedowany będzie projekt burmistrza Grzegorza Watychy podnoszący kolejne opłaty w mieście. W imieniu mieszkańców Nowego Targu, pragniemy wyrazić stanowczy protest przeciwko planowanym podwyżkom opłat w Strefach Płatnego Parkowania. Uważamy, że jest to kolejny przykład przerzucania kosztów na mieszkańców i kolejny krok na drodze podnoszenia im opłat lokalnych. W naszym przekonaniu burmistrz miasta zamiast sięgać coraz głębiej do kieszeni mieszkańców, winien szukać oszczędności poprzez efektywne zarządzanie majątkiem miasta. Tworzenie kolejnych niepotrzebnych etatów, na pewno nie sprzyja oszczędnościom. Tak dla przypomnienia pragniemy przytoczyć słowa burmistrza Grzegorza Watychy, które wygłaszał z mównicy na sali obrad w 2014 r.  jako radny ówczesny radny i kandydat na burmistrza: 

“Szanowny Panie Burmistrzu, w związku z trwającym postępowaniem przetargowym na zorganizowanie, wdrożenie i administrowanie strefą płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie miasta Nowy Targ zwracam się do Pana z wnioskiem o unieważnienie w/w postępowania i podjęcie odpowiednich działań w celu definitywnego wycofania się z planów wprowadzenia powyższej strefy” I dalej: “Przez ostatnie miesiące miałem okazję przeprowadzić wiele rozmów z mieszkańcami naszego miasta, zarówno z tymi, którzy w obrębie planowanej strefy zamieszkują oraz prowadzą działalność gospodarczą, jak i też z tymi, którzy odwiedzają centrum miasta w celach zakupowych i w zdecydowanej większości otrzymywałem bardzo krytyczne uwagi w tej sprawie. Faktem jest, że jako radny głosowałem za wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania i dziś muszę przyznać, że bardzo się w tej kwestii pomyliłem, za co mieszkańców Nowego Targu, którzy powierzyli mi mandat zaufania – przepraszam”.

Słowa pana Grzegorza Watychy zweryfikował czas, a także fakt, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Apelujemy do burmistrza i radnych miasta aby poprzez wzgląd na obywateli miasta odstąpili od pomysłu kolejnego podnoszenia opłat. Panująca obecnie drożyzna negatywnie wpływa na ich stan posiadania, dlatego rajcowie miejscy powinni zgodnie ze złożonym ślubowaniem „obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Pamiętajcie również, że Nowy Targ jest dla mieszkańców.

W imieniu Stowarzyszenia „Nowy Targ dla Mieszkańców” – Jan Sięka

No Comment.

Reklama

Partnerzy