Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 2

Dnia: czwartek 10 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

W dniu 9 listopada w Przedszkolu nr 2 w Nowym Targu uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. To niezwykle wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków.

Z tej okazji starszaki z grupy „ Pracowite Pszczółki” przygotowały dla wszystkich pracowników , nauczycieli, dzieci oraz swoich rodziców uroczystość patriotyczną. Występ rozpoczął się pięknym polonezem. Następnie wszyscy z powagą i godną postawą zaśpiewali hymn narodowy – „ Mazurek Dąbrowskiego”.

Starszaki pod opieką pani Ani recytowały liczne wiersze m. in. „ Katechizm polskiego dziecka” , zapoznały nas z wydarzeniem historycznym z dnia 11.11.1918 r., przybliżyły postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały znaczenie symboli narodowych. Dzieci zaśpiewały pieśni tj. „ Legiony”, „ Raduje się serce”, „ Nie noszą lampasów” oraz inne utwory o charakterze patriotycznym przy akompaniamencie skrzypiec. W oprawę muzyczną zaangażowała się jedna z mam, za co serdecznie dziękujemy.

Święto było kolejną okazją do pielęgnowania polskiej kultury i tradycji oraz pouczającą lekcją historii, ukazującą dzieciom miłość i poczucie przynależności do kraju.

Przedszkole nr 2 w ZSP nr 1 w Nowym Targu

No Comment.

Reklama

Partnerzy