Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Nielegalne automaty do gier zatrzymane przez nowotarskich funkcjonariuszy

Dnia: środa 13 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie zabezpieczyli 6 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

12 kwietnia b.r., w Nowym Targu, policjanci Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zabezpieczyli w jednym z lokali sześć automatów służących do gier hazardowych. Oględziny automatów  potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Wszystkie zestawy do gier hazardowych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy i trafiły do depozytu. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadził Małopolski Urzędu Celno-Skarbowy w Krakowie. Ponadto w lokalu zostały również ujawnione i zabezpieczone środki odurzające.  


Przypomnijmy, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier hazardowych poza kasynami. Za posiadanie takich nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

No Comment.

Reklama

Partnerzy