Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Nieletnia ukradła w sklepie alkohol

Dnia: poniedziałek 15 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

14-latka została ujęta na kradzieży sklepowej przez pracownika ochrony, a następnie przekazana policjantom. Dziewczyna ukradła alkohol w markecie na terenie Nowego Targu. Z uwagi na jej wiek sprawa trafi do sądu rodzinnego.

W sobotę w południe, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostali wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży sklepowej na terenie miasta. Na miejscu zastali pracownika ochrony oraz ujętą na gorącym uczynku nieletnią.Funkcjonariusze ustalili, że dziewczyna zabrała z półki wódkę, schowała do torebki i wyszła ze sklepu. Alkohol został odzyskany, a14-letnia nowotarżanka została przekazana mamie. Z uwagi na wiek sprawa kradzieży zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Nowym Targu III Wydział Rodzinny i Nieletnich.

To już kolejna osoba niepełnoletnia, która kradła w sklepie w ostatnim czasie. Osoby po ukończeniu 13 lat, ale przed ukończeniem 17 lat odpowiadają przed sądem rodzinnym za popełnione czyny karalne, a po ukończeniu 17 lat odpowiadają już jak osoby dorosłe.

Zgodnie z nowelizacją ustawy wobec nieletniego sąd rodzinny może zastosować środki wychowawcze, lecznicze i poprawcze.

Środkami wychowawczymi są upomnienie, zobowiązanie do określonego postępowania, nadzór odpowiedzialny rodziców albo opiekuna nieletniego, nadzór organizacji społecznej, nadzór kuratora sądowego, skierowanie do ośrodka kuratorskiego, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju, przepadek przedmiotów pochodzących z czynu zabronionego, umieszczenie w rodzinie zastępczej zawodowej specjalistycznej, umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, umieszczenie w okręgowym ośrodku wychowawczym.

Środkiem leczniczym jest umieszczenie w zakładzie leczniczym, a środkiem poprawczym jest umieszczenie w zakładzie poprawczym.

KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy