Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Tydzień spotkań w nowotarskiej bibliotece

Dnia: wtorek 16 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

Zakończyły się majowe obchody Tygodnia Bibliotek, którego hasło – ”Moja, Twoja , Nasza – Biblioteka ! ” – w pełni oddaje sens i znaczenie dzisiejszej instytucji kultury. Biblioteka to książki i czytelnicy, nasze miejsce spotkań i rozwijania swoich zainteresowań oraz kreatywnych inspiracji.

Nowotarski Tydzień Bibliotek zainaugurowało spotkanie z Tanyą Valko, autorką niezwykle poczytnej „Arabskiej Sagi”, która wprowadziła nas w orientalne klimaty swojego literackiego świata. Była to niesamowita okazja bezpośredniego kontaktu z pisarką i podróżniczką, przekazującą swoim czytelnikom nie tylko zasoby ogromnej wiedzy, ale przede wszystkim swoje przeżycia i odczucia.

W następnych dniach nowotarską bibliotekę zdominowały nasze ukochane zwierzęta domowe, które były motywem przewodnim cyklu spotkań i zajęć edukacyjno-animacyjnych.

Gościem specjalnym była pani Celina Pawluśkiewicz, prowadząca schronisko dla zwierząt w Nowym Targu. W trakcie spotkania z dziećmi pani Celina opowiedziała o swojej pracy ze zwierzętami , opiece nad nimi oraz udzieliła prawdziwej lekcji empatii i odpowiedzialności za wszystkie stworzenia duże i małe. Nasi najmłodsi czytelnicy mieli okazje również wziąć udział w warsztatach literacko -plastycznych, podczas których powstawały artystyczne prace z papieru i tektury. Dzieci także tańczyły i śpiewały o pieskich sprawach. Były również zajęcia z projektowania gry planszowej , które wyzwoliły pokłady kreatywności i pomysłowości młodych czytelników.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom wydarzeń, a w szczególności uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 11 w Nowym Targu.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

No Comment.

Reklama

Partnerzy