Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Uciążliwa dla mieszkańców inwestycja

Dnia: czwartek 27 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Od 2021 roku, na Osiedlu Bór w Nowym Targu trwa budowa nowego apartamentowca, która spędza sen z powiek mieszkańcom.

Za inwestycję jedna z firm developerskich. Osiedle będzie składać się z jednego budynku, w którym powstaną 53 mieszkania.

Mieszkańcy bloku sąsiadującego z budową skarżą się na uporczywy hałas oraz nieutrzymywanie czystości na wspólnej drodze dojazdowej. Parking należący do bloku nr 13, służy jako plac wyładunkowy dla ciężarówek oraz do parkowania samochodów przed samego developera oraz jego pracowników.

Dla mieszkających tam ludzi największym problemem jest jednak to, że blok mieszczący się obok budowy posiada wspólną drogę dojazdową. Ludzie jadący rano do pracy mają problem z wyjechaniem z parkingu, ciężarówki zaopatrujące budowę w materiały budowlane blokują wyjazd z drogi osiedlowej. W godzinach popołudniowych jest jeszcze gorzej ponieważ na długi czas wjazd blokują ciężarówki z betonem. Mieszkańcy Osiedla Bór twierdzą, że powstanie nowego bloku znacznie utrudni im funkcjonowanie.

Oba bloki będą posiadały jedną wąską drogę do obu budynków. To jednak nie jest jedyny problem. Zdarza się, że zaparkowane samochody mieszkańców bloku numer 13 zostają zarysowane lub uszkodzone. Nikt nie przyznaje się do winy, nikt nie ponosi za to konsekwencji. Budowa posiada monitoring lecz jest on skierowany w stronę, która nie obejmuje parkingu i drogi dojazdowej.

No Comment.

Reklama

Partnerzy