Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy Targ. Wymiana murawy na stadionie miejskim najwcześniej w przyszłym roku

Dnia: wtorek 23 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

Poinformował o tym podczas posiedzenia Komisji Sportu Turystyki i Promocji dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Krzysztof Łapsa.

Środki w ramach programu Sportowa Polska na ten cel zostały przyznane. Stosowna umowa została przez burmistrza podpisana. My te pozyskane środki mamy wykorzystać w tym i przyszłym roku. Na ten moment musimy uporać się z tematem Igrzysk Europejskich. Na pewno nie będziemy chcieli zaczynać prac związanych z wymianą murawy w zimie, więc raczej do końca tego roku wszystko zostanie po staremu – wyjaśnił Łapsa.

Przypomnijmy, że Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji otrzymało dofinansowanie w kwocie 2 109 900 zł w ramach programu Ministra Sportu i Turystyki “Sportowa Polska 2022”

Oprócz wymiany murawy na stadionie miejskim przewidziano także zamontowanie nawierzchni ze sztucznej trawy na boisku do piłki nożnej przy Hali Gorce. Dodatkowo na tym obiekcie ma zostać dokonana modernizacja oświetlenia boiska piłkarskiego i kortów na system LED oraz zamontowana ma być mikro-instalacja fotowoltaiczna. Przewidywane są także kolejne prace remontowe w Miejskiej Hali Lodowej w postaci modernizacja oświetlenia meczowego na system LED, modernizacji tablicy wyników oraz remont szatni “piłkarskiej” oraz zakup nowej rolby do pielęgnacji i czyszczenia tafli lodowej.

Dodatkowo w Pływalni Miejskiej ma zostać wykonany kolejny etap modernizacji oświetlenia w zakresie pomieszczeń użytkowych pływalni na system LED oraz modernizacja systemu przepływu wody technologicznej w zakresie wymiany pomp technologicznych na energooszczędne.

No Comment.

Reklama

Partnerzy