Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowy zarząd PO w powiecie nowotarskim

Dnia: środa 17 listopada 2021, Autor: Maciej Zubek

W wyniku wyborów bezpośrednich 23 października Przewodniczącą Powiatu Nowotarskiego Platformy Obywatelskiej została ponownie Weronika Smarduch, delegatami powiatu do Rady Regiony zostali wybrani Mariusz Wcisło oraz Krzysztof Pierchlak.

6 listopada Rada Regionu wybrała Zarząd Regionu, w której silną reprezentację posiada powiat nowotarski. Wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Małopolsce została wybrana Weronika Smarduch. Jej głównym zadaniem będzie koordynacja subregionu sądecko-podhalańskiego. Dodatkowo w skład Rady Regionu został wybrany Artur Kret.

8 listopada wybrany został również nowy zarząd Platformy Obywatelskiej w powiecie nowotarskim. Skład zarządu został zorganizowany w taki sposób, aby przygotować się na dalszy rozwój struktur oraz wyzwania stojące przez Platformą Obywatelską w powiecie w ciągu najbliższych 4 lat. W skład zarządu wchodzą młode osoby, które poza wykształceniem posiadają spore doświadczenie zawodowe i są przygotowani do pełnienia swoich funkcji. Ich motywacją jest stworzenie nowej jakości w polityce, skupiającej się na potrzebach mieszkańców powiatu a nie na walkach partyjnych i ciągłym konflikcie.

Poniżej przedstawiamy Zarząd Platformy Obywatelskiej w powiecie nowotarskim:

Przewodnicząca – Weronika Smarduch (ma 31 lat i pochodzi z Łopusznej. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Jest analitykiem i kontrolerem finansowym od 7 lat i posiada duża wiedzę z zakresu finansowego przygotowania projektów inwestycyjnych. W polityce zależy jej m.in. by włączać ludzi młodych w życie społeczne i samorządowe swoich małych ojczyzn oraz zaangażować się w lokalne sprawy mieszkańców. Uważa, że pracodawcą polityków są obywatele i to ich potrzeby powinny być na pierwszym miejscu).

Wiceprzewodniczący – Artur Kret (ma 34 lata, jest mieszkańcem Nowego Targu, tu się urodził, dorastał o obecnie mieszka i żyje wraz z żoną z którą wychowuje dwójkę dzieci. Prowadzi restaurację i zasiada w Radzie Miasta Nowy Targ. Zaangażował się w politykę by konfrontować swoje pomysły, słuchać, wyciągać wnioski i działać. Wpływ na tworzenie rzeczywistości i przyszłości to jeden z darów demokracji, uważa że warto z niego skorzystać.

Wiceprzewodniczący – Mariusz Wcisło (ma 29 lat i pochodzi z Nowego Targu. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Aktualnie jest doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w dziedzinie Ekonomia. Zawodowo zajmuje się wspieraniem przedsiębiorców w procesie aplikowania oraz rozliczania szeroko rozumianej pomocy publicznej tj. ulg i zwolnień podatkowych oraz grantów unijnych i krajowych. W polityce lokalnej stawia na działania ukierunkowane na rozwój społeczny tj. wszelkie działania prowadzące do poprawy dobrostanu społecznego np. w zakresie edukacji praktycznej czy aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Wiceprzewodniczący – Krzysztof Pierchlak ma 31 lat pochodzi z Nowego Targu. Jest absolwentem I LO i. S. Goszczyńskiego w Nowym targu, Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Warszawie oraz ukończył podyplomowe studia Public Relations na Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera w Krakowie. Od 11 lat związany z branżą gastronomiczno-hotelarską. Dzięki nabytemu doświadczeniu, oraz pracy orientuje się bardzo dobrze w obecnych problemach branży. W polityce chciałby aby turystyka oraz idące za tym korzyści rozwijały nie tylko powiat nowotarski ale wszystkie regiony w Polsce, które nie są jeszcze odkryte przez turystów.

Sekretarz – Bartosz Nagornik Ma 30 lat, czystej krwi liberał, pochodzący z Pomorza. Mieszka na Podhalu od wielu lat i spełnia swoją pasję pracując w gastronomii. Dumny mąż i ojcem 3 letniego chłopca. W polityce zależy mu m.in na zaangażowaniu ludzi do proekologicznych rozwiązań i uświadomieniu ich o zagrożeniach wynikających z kryzysu klimatycznego.

Skarbnik – Przemysław Lewandowski

Dwóch członków zarządu: Michał Kłeczek i Weronika Baraniak

Michał Kłeczek – ma 23 lata, pochodzący z Rabki-Zdrój poeta i student, pełen pasji i nadziei na lepsze jutro dla Polski. Polityczny reprezentant poglądów centralnych, zwolennik wolnego rynku oraz zdecydowany przeciwnik socjalizmu. Wierzy, że zaangażowanie młodych ludzi w politykę i życie społeczne jest kluczem do zmian na lepsze.

Pierwsze działania nowo powołanego Zarządu skupiać się będą przede wszystkim na reaktywacji struktur, tak aby na terenie każdej gminy w powiecie nowotarskim mogło funkcjonować samodzielne koło (na dzień dzisiejszy PO posiada dwa koła w Nowym Targu, a w najbliższym czasie nastąpi oficjalne otwarcie koła w Rabce Zdrój). Z tego miejsca pragniemy zaprosić wszystkich sympatyków PO do wstępowania w nasze szeregi lub też do uczestnictwa w pracy na rzecz lokalnej społeczności w charakterze sympatyków.

Niezależnie od działań związanych z rozbudową struktur powiatowych, aktualny Zarząd pracuje nad strategią rozwoju społeczno-gospodarczego miasta Nowy Targ i całego powiatu nowotarskiego. W najbliższym czasie światło dzienne ujrzy program zawierający szereg postulatów mających na celu wzmocnienie roli osób młodych w życiu polityczno-społecznym regionu, a także zarys kampanii marketingowej ukierunkowanej na zachęcenie młodych osób, które opuściły Podhale do powrotu oraz postulaty poprawiające jakość życia Nowym Targu jak i w powiecie nowotarskim.

mat. prasowy 

No Comment.

Reklama

Partnerzy