Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

O czym warto wiedzieć przed zakupem MacBooka?

Dnia: czwartek 24 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Komputery z logo Apple od wielu lat można bez problemu kupić w Polsce, a obecnie oprócz autoryzowanych dystrybutorów oferują je praktycznie wszystkie sklepy z elektroniką. Wciąż jednak MacBook Air oraz Pro postrzegane są jako wyjątkowe sprzęty, które przyciągają uwagę użytkowników. Niestety, należy zwrócić uwagę na cenę, która w większości przypadków jest dużo wyższa od tego, ile kosztują zwykłe laptopy popularnych producentów.

  1. Czy MacBook Air nadaje się do pracy?
  2. Kupuje Macbooka: na co uważać?
  3. Nowe komputery z logo Apple na raty

Czy w takim razie nie warto kupować MacBooka? Oczywiście, że warto! Nie da się zaprzeczyć, że chociaż karta graficzna w modelach z serii Air raczej nie sprawdzi się do grania, a wymiana baterii wymaga wizyty w profesjonalnym serwisie, to jest to starannie zaprojektowany sprzęt, z którego można korzystać przez wiele lat. Zanim jednak postanowisz kupić nowego MacBooka, powinieneś zapoznać się z kilkoma istotnymi kwestiami.

Czy MacBook Air nadaje się do pracy?

Na pierwszy rzut oka podzespoły zastosowane w MacBooku Air nie robią wrażenia. Zoptymalizowany system sprawia jednak, że moc tego laptopa jest w zupełności wystarczająca do pracy, montowania filmów na potrzeby prywatne, korzystania z internetu i tworzenia muzyki. Jednocześnie komputer może pracować nawet kilkanaście godzin na jednym ładowaniu baterii, zapewnia użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa, a do tego można w prosty sposób wykonywać wiele codziennych czynności, co na komputerze z systemem Windows zajmuje zdecydowanie więcej czasu. 

Kupuje Macbooka: na co uważać?

Nie można jednak zapominać o tym, że dla początkujących użytkowników sprzętu Apple jego największa zaleta w postaci systemu macOS może okazać się dużą wadą. Co zatem można doradzić osobom, które szukają odpowiedzi na pytanie: kupuje mackbooka – na co uważać? Na pewno należy liczyć się z tym, że pierwsze dni użytkowania sprzętu trzeba będzie poświęcić na nauczenie się obsługi macOS. Problemem jest również nieco inny układ klawiatury, ale z tym można sobie łatwo poradzić dzięki możliwości zmiany niektórych ustawień. Pewnym ograniczeniem (zarówno w przypadku wersji Air, jak i MacBooka Pro) jest natomiast to, że nie wszystkie aplikacje dostępne na system Windows można uruchomić na macOS. Warto więc przed zakupem sprawdzić, czy programy, które są niezbędne do pracy, zostały wypuszczone na sprzęt z jabłuszkiem.

Nowe komputery z logo Apple na raty

Nie trzeba natomiast przejmować się wysokimi cenami sprzętu, bo jeżeli chodzi o nowe MacBooki kupujwratach.pl daje klientom możliwość rozłożenia zakupu na dogodne raty.

No Comment.

Reklama

Partnerzy