Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

O sile życia i śmierci Wandy Rutkiewicz. Spotkanie z Anną Kamińską w Nowym Targu.

Dnia: wtorek 28 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

We wtorek 28 czerwca w sali obrad Urzędu Miasta Nowy Targ odbyło się spotkanie z Anną Kamińską- autorką książki o sile życia i śmierci Wandy Rutkiewicz.

Wanda Rutkiewicz została wybrana przez Sejm RP patronką roku 2022. 

Wydarzenie zostało realizowane w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Anna Kamińska przybliżyła postać najsłynniejszej polskiej himalaistki, prekursorki kobiecych zespołów górskich, pierwszej Polki i trzeciej kobiety na świecie, która zdobyła najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest. Autorka książki zmierzyła się także z tajemnicami życia i śmierci Wandy Rutkiewicz. 

Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie fotografie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę. 

Po sukcesie książki „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki- Wandy. Książka to znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o wielkiej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać.

„Biografia jest dla mnie wielką przygodą, która pozwala pójść śladami bohatera książki. Niezwykła ciekawość, która napędza do pisania. Biografia to przede wszystkim świadomy wybór.” – mówiła na spotkaniu Anna Kamińska.
W trakcie spotkania można było kupić książkę z osobistą dedykacją autorki. 

Tekst: Karolina Łaciak

No Comment.

Reklama

Partnerzy