Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Od piątku ratownicy TOPR pomogli 23 osobom. Jedna z nich została zaatakowana na Giewoncie… gazdem pieprzowym

Dnia: niedziela 16 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na tatrzańskie szlaki sporą ilość turystów. Od piątku TOPR udzielił pomocy 23 osobom.

Dominowały urazy kończyn, w wyniku których turyści nie byli w stanie samodzielnie kontynuować zaplanowanych wycieczek.

W ostatni weekend doszło do trzech wypadków taternickich. Pomocy potrzebowali wspinacze na Mnichu (uraz stawu skokowego), na Skrajnym Granacie ( niewystarczające umiejętności, zapych) oraz na Buczynowej Strażnicy, gdzie w wyniku upadku prowadzącego doszło do najpoważniejszego wypadku. Taternik z urazami kończyn i kręgosłupa został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala śmigłowcem.

Z powodu panujących wysokich temperatur, ratownicy kilkukrotnie pomagali odwodnionym turystom. TOPR wzywany był również do pomocy w zlokalizowaniu zagubionych dzieci oraz rodziców!

Do nietypowej sytuacji doszło dzisiaj na Giewoncie, gdzie ratownicy zostali wezwani na pomoc turyście zaatakowanemu gazem pieprzowym! O sprawie została poinformowana policja oraz straż parku.

Na najbliższe dni zapowiadana jest burzowa pogoda. Prosimy umiejętnie planować wyjścia górskie i zalecamy bardzo wczesne wyjście na szlak.

źródło: TOPR

Fot. K.Suder / TOPR

No Comment.

Reklama

Partnerzy