Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Od wtorku spore utrudnienia na wjeździe do Zakopanego

Dnia: poniedziałek 17 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

We wtorek ok. 8:00 w Zakopanem zostanie zamknięty wjazd i wyjazd z ul. Spyrkówka na ul. Kasprowicza. Zamknięcie związane jest z budowanym w tym miejscu rondem na drodze krajowej nr 47. Objazd do ul. Spyrkówka będzie poprowadzony ul. Kasprowicza i ul. Guty. Okresowo na ul. Kasprowicza będzie wprowadzany ruch wahadłowy, sterowany ręcznie.

Zamknięcie wjazdu na ul. Spyrkówka jest konieczne, żeby kontynuować prace związane z budową muru oporowego. Ul. Spyrkówka będzie zamknięta od strony ul. Kasprowicza do 29 kwietnia.

Budowa ronda na ul. Spyrkówka i ul. Kasprowicza

Budowa nowego ronda to inwestycja o wartości ponad 9,5 mln zł. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i dwie zatoki autobusowe. Przebudowanych zostanie 10 zjazdów z drogi krajowej. Inwestycja poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Nowe rondo będzie miało cztery zjazdy. Jeden z nich będzie prowadził do planowanej, nowej drogi gminnej. Rondo powstaje na podstawie porozumienia GDDKiA z gminą Zakopane. Samorząd sfinansował przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a GDDKiA realizuje i finansuje roboty budowlane.

Zakończenie inwestycji planowane jest w II kwartale 2024 r.

No Comment.

Reklama

Partnerzy