Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Orkiestra Dęta kolędowała w Łapszach Niżnych

Dnia: poniedziałek 8 stycznia 2024, Autor: Maciej Zubek

Koncerty świąteczne orkiestry Dętej Łapsz Niżnych od 30 grudnia 2012 r. stały się corocznym zwyczajem i są miłym akcentem w łapszańskich obchodach świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Orkiestra przywitała słuchaczy wiązanką walcy Johanna Straussa, których to melodie rozbrzmiewają podczas koncertów noworocznych na całym świecie.

Konferansjerzy spotkania: Katarzyna Złahoda i Maciej Fryźlewicz powitali licznie zebranych mieszkańców wsi i gości w łapszańskiej świątyni w uroczysty dzień Święta Trzech Króli i krótkimi tekstami zapraszali do słuchania prezentowanych przez orkiestrę utworów.

Skoczne rytmy Skaldów „Z kopyta kulig rwie” przywołały wspomnienia śnieżnej zimy. Najmłodsze członkinie orkiestry zaśpiewały kolędy: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i „Cicha noc” zachęcając widownię do wspólnego kolędowania, a żywe wykonanie przez orkiestrę znanego utworu „Feliz Navidad” przywołało hiszpańskie rytmy.

Podczas tegorocznego koncertu orkiestra po raz pierwszy zagrała utwór: „Gdzie jest nasze Betlejem” z ponadczasowym przesłaniem pokoju. W końcowej części prowadzący koncert w imieniu orkiestry podziękowali wszystkim za okazywane wsparcie i życzliwość.

Tradycyjnie zakończeniem tego świątecznego grania były życzenia powiedziane piękną spiską gwarą. Gospodarz naszej parafii o. Grzegorz podziękował orkiestrze za obecność i towarzyszenie łapszańskiej parafii przez cały rok, a obecny Wójt Gminy Jakub Jamróz gratulując sukcesów jakie były udziałem orkiestry w minionym roku dziękował jej i życzył równie dobrego Nowego Roku. Nie mogło zabraknąć bisów i nie skończyło się wcale na jednym.

To był piękny koncert – muzyka ma tę moc, a muzyka grana z taką energią przez Łapszańską Orkiestrę Dętą robi wrażenie. I do tego świąteczny nastrój potęgował doznania.

tekst parafia w Łapszach Niżnych
Zdjęcia: Foto&Wideo – „Jamróz”

No Comment.

Reklama

Partnerzy