Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ostatni koncert w ramach Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Dnia: piątek 11 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W sobotę 12 sierpnia o godzinie 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. odbędzie się ostatni koncert Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum.

Koncert stanowić będzie swego rodzaju zamykającą klamrę festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum, bowiem wśród wykonawców znajdą się ci, którzy jako pierwsi przed ponad dekadą wystąpili w Krościenku n.D: tenor – jezuita Rafała Kobylińskiego (który choć występował na przestrzeni lat kilka razy w różnej artystycznej konfiguracji, swoim pięknym głosem wypełnił wnętrze pierwszej edycji festiwalu), jak również organista Waldemar Krawiec, który wystąpił podczas drugiej odsłony letnich koncertów. W sobotę zaprezentują się wspólnie wraz z barytonem, Wiesławem Siewierskim, który gościć będzie w Krościenku n.D. po raz pierwszy. W programie koncertu, oprócz klasyki organowej, znajdą się utwory wokalne, zarówno w odsłonie solowej, jak również w duecie. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich pn. “Cisza”. Wstęp wolny.

Festiwal jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerami organizatora – Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE –  są: Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n. Dunajcem, Pensjonat Crosna Spa, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n. Dunajcem. Patronatem medialnym objęli: Radio Kraków, Tygodnik Podhalanski, POLMIC, małopolskaonline, podhale24, pieninyinfo i pieniny24. Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.

No Comment.

Reklama

Partnerzy