Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ostatnia droga „Zibiego”. Przyjaciel wielu – tłumnie żegnany (z galerią Macieja Gębacza)

Dnia: czwartek 17 lutego 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Żył dla ludzi – na każdym kroku okazywał im życzliwość, przyjaźń, wdzięczność. Żył swoim poczuciem misji – ofiarny, chętny, pełen zapału i poświęcenia. Dlatego Miasto i Podhale żegnały Zbyszka Krauzowicza „Zibiego” tak, że łza się w oku kręci. A słońce świeciło jak jego szczera dobroć.

Ciepłym słowem – o miłości, pokorze, szacunku dla innych – sumował zbyt krótki żywot fotografa, kronikarza, dokumentalisty ks. proboszcz Jan Karlak. Z kościółka św. Anny nieśli trumnę na ramionach serdeczni druhowie „Zibiego” – Rycerze Kolumba, do których grona już dawno przyciągnęła go idea bratniej pomocy.

Razem z najbliższymi odprowadzały „Zibiego” na wieczny spoczynek poczty sztandarowe Związku Podhalan i miasta, miejskie władze, koledzy z magistratu, liczne grono przyjaciół, samorządowcy z regionu, ludzie z klubów, stowarzyszeń, z różnych miejsc pracy; sąsiedzi z osiedla. Góralska muzyka grała mu rzewną nutę, hołd pasji i służbie oddała Miejska Orkiestra.

Trudno było nie dostrzec mediów i fotoreporterów, wśród których Zbyszek działał przez długi czas, wielekroć służąc swoimi zdjęciami. Już teraz czuć jego brak w tym gronie, a będzie on odczuwalny jeszcze bardziej. Choć przez lata pracy tyle z siebie wypromieniował, rozdał, zostawił.

Rodzina, przyjaciele – szli z nim od kościółka do grobu. Dobre czyny pójdą dalej – przed tron Najwyższego.

Fot. Maciej Gębacz

No Comment.

Reklama

Partnerzy