Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Oświadczenie burmistrza w sprawie zwolnionego naczelnika Dariusza Jabconia

Dnia: wtorek 4 stycznia 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Burmistrz Grzegorz Watycha, pytany o przyczyny nagłego zwolnienia naczelnika Dariusza Jabconia, również o to, co ta decyzja kadrowa ma zmienić w funkcjonowaniu wydziału, przekazał nam dziś oświadczenie treści jak niżej. 

 Z uwagi na pojawiające się doniesienia prasowe, dotyczące rozwiązania stosunku pracy z Panem Dariuszem Jabconiem – dotychczasowym Naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ, Burmistrz oświadcza, że przyczyny zwolnienia nie mogą zostać ujawnione, a to z uwagi na treść art. 11(1) kp., z którego wynika, że Pracodawca jest obowiązany szanować godność i inne dobra osobiste Pracownika.

Jednocześnie można stwierdzić, iż nie zachodzą jakiekolwiek przeszkody dla publicznego ujawnienia zarzutów (podstaw faktycznych i prawnych zwolnienia) przez samego zainteresowanego, Pana Dariusza Jabconia.

Nadmienić należy, że Urząd Miasta Nowy Targ planuje podjęcie działań w zakresie zmian w strukturze organizacyjnej, w celu poprawy funkcjonowania Urzędu i niezawodności realizacji zadań.   

                                Burmistrz Grzegorz Watycha

No Comment.

Reklama

Partnerzy