Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Oszukali i okradli seniora stosując legendę dopłaty do 14 emerytury

Dnia: poniedziałek 24 października 2022, Autor: Maciej Zubek

83-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ został oszukany i okradziony przez dwóch mężczyzn narodowości romskiej, którzy weszli do jego domu pod legendą dopłaty do 14. emerytury. Oszuści wręczyli seniorowi dwustuzłotowy banknot kolekcjonerski, a następnie ukradli z kieszeni kurtki 5 000 złotych.

Przestrzegamy przed osobami, które przychodzą do naszego domu i informują o dopłacie do 14. emerytury. Przypominamy, że dodatkowe emerytury wypłacane są każdemu w całości przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i nie ma żadnej dodatkowej dopłaty i konieczności składania dodatkowych pism, formularzy czy wniosków.

W sobotę w południe do otwartego domu 83-letniego mieszkańca gminy Nowy Targ weszło dwóch mężczyzn narodowości romskiej informując o dopłacie do 14.emerytury. Oszuści weszli do pokoju, gdzie wręczyli gospodarzowi 200 złotych, jednocześnie żądając wydania 100 złotych. Zadowolony z dodatkowych pieniędzy emeryt z kieszeni kurtki, która wisiała na wieszaku w pokoju wyjął 100 złotych i wręczył mężczyźnie. Następnie starszy z nich poprosił 83-latka, aby odprowadził go do drzwi wyjściowych. Na pożegnanie wyściskał mocno seniora, życząc jednocześnie zdrowia i szczęścia. W tym czasie drugi mężczyzna  ukradł z kieszeni kurtki wszystkie pozostałe pieniądze, po czym wyszli z domu, pozostawiając na szafce zapakowane w pudełku noże kuchenne. 200 złotowy banknot okazał się kolekcjonerski, a 83-latek stracił 5 000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy.  

Przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi, które przychodzą do naszego domu i informują o dopłacie do 14. emerytury. Przypominamy, że dodatkowe emerytury wypłacane są w całości przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i nie ma żadnej dodatkowej dopłaty. 

Oszuści mogą podawać się także za pracowników ZUS-u i oferować swoją pomoc przy załatwienie formalności związanych z otrzymaniem 14. emerytury. Informujemy, że dodatkowa emerytura wypłacana jest bez konieczności składania dodatkowych pism, formularzy czy wniosków.
Gospodarzu,  nie daj się oszukać i okraść! Zabezpiecz swój dom przed swobodnym dostępem dla osób postronnych i domokrążców. Zamykaj drzwi na klucz. Pamiętaj, że nie każdy kto do nas przychodzi ma szczere i dobre intencje. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy