Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Oszuści metodą na wnuczka zostali zatrzymani

Dnia: wtorek 7 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 44 lat z powiatu krakowskiego, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od seniorek z Raby Wyżnej oraz Rabki-Zdroju. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa i grozi im kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 23-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu, na terenie powiatu nowotarskiego seniorki z Rabki-Zdroju, Raby Wyżnej i Nowego Targu zostały oszukane metodą na „wnuczkę”, „syna” i „córkę”. W czwartek tj. 2 marca  br. oszuści ponownie podjęli próbę wyłudzenia od mieszkanki Raby Wyżnej, a w piątek od mieszkanki Rabki-Zdroju

Skrupulatna analiza zebranych dowodów i informacji oraz współpraca policjantów rabczańskiego komisariatu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju, doprowadziła do wytypowania pojazdu jakim poruszają się oszuści.

W piątek 3 marca br. po godzinie 14, policjant z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wracając ze służby zauważył zaparkowanego w centrum miasta typowanego forda. Natychmiast skontaktował się z dyżurnym jednostki i przekazał mu szczegółowe informacje. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował umundurowanych funkcjonariuszy.  W fordzie znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 23 i 44 lat oraz kilkuletnie dziecko. Oszuści wykorzystywali obecność chłopca dla niepoznaki, by ich pobyt w Rabce sprawiał wrażenie wyłącznie rekreacyjnego.  23 i 44-latek (mieszkańcy powiatu krakowskiego) zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matce. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa z art. 286 kk, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat. Wobec 23-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Wiele wskazuje na to, że podejrzani mogą mieć związek z innymi tego typu oszustwami.

No Comment.

Reklama

Partnerzy