Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Otwarcie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach

Dnia: piątek 8 marca 2024, Autor: Redaktor

6 marca br. miało miejsce oficjalne otwarcie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach. Obecnie Biblioteka funkcjonuje w dawnym budynku szkoły podstawowej w Kluszkowcach, przy ul. Karpackiej 22.

Obiekt został zmodernizowany, a wyposażenie dostosowano do rodzajów zbiorów oraz do grup wiekowych i kategorii czytelników. W nowym budynku Biblioteki wydzielona została przestrzeń na wypożyczalnie i czytelnie z księgozbiorem popularnonaukowym. Przygotowano strefę dla seniorów a także strefę dla dzieci i młodzieży. W czytelni komputerowej przygotowano dla czytelników trzy stanowiska komputerowe, a w całym budynku jest dostęp do internetu szerokopasmowego. W holu biblioteki na czytelników czeka strefa wypoczynku z fotelami i stolikiem. Na zewnątrz budynku został zamontowany dźwig osobowy, umożliwiający dotarcie na wyższe kondygnacje osobom ze szczególnymi potrzebami.

Na otwarciu obecni byli: prof. Krzysztof Koehler, zastępca dyrektora Instytutu Książki w Krakowie, Barbara Najbar-Kołodziej, główny specjalista ds. programów ministerialnych, Anna Kurtek, specjalista ds. rozliczeń dofinansowań, Wojciech Momot, kustosz z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Elżbieta Knapik, dyrektor Biblioteki w Bieczu, dyrektorzy bibliotek publicznych gminnych ze Szczawnicy, Krościenka, Łapsz Niżnych oraz Waksmundu: Stanisława Waruś, Weronika Walkowska, Elżbieta Radecka i Iwona Faltyn, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Danuta Wojdyła. Obecny był również sołtys wsi Kluszkowce, Wojciech Bednarczyk. Placówki oświatowe reprezentowali: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach, Maria Mikołajczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Orkana w Maniowach, Jadwiga Wolska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych, Joanna Workowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych, Krzysztof Nosal. Obecna była również dyrektor Prywatnego Niepublicznego Przedszkola w Maniowach, Lucyna Wolska-Jandura.  

Nie zabrakło przedstawicieli samorządu: Bogusława Waksmundzkiego, wicestarosty Powiatu Nowotarskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn Andrzeja Sprocha i radnych Gminy Czorsztyn, Wójta Gminy Czorsztyn, Tadeusza Wacha, Wicewójta Krzysztofa Góreckiego i sekretarz Gminy Agaty Jasińskiej.

Poświęcenia nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach dokonał o. Andrzej Gut.

Otwarcie nowej siedziby Biblioteki uświetniło przedstawienie, przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego w Kluszkowcach oraz muzyka w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Mali Maniowianie”.  

Wójt Gminy Czorsztyn – Tadeusz Wach, złożył na ręce pani Joanny Bator podziękowania za pracę i zaangażowanie w realizację projektu i życzył dalszych sukcesów w propagowaniu i rozwoju czytelnictwa w regionie.

Głównym wykonawcą prac była firma AT Gastrobud – Andrzej Tarchała z Ochotnicy Górnej. 

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa: 2 020 000, 00 zł. Wkład własny Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach w całości od Organizatora – Gmina Czorsztyn – 475 000,00 zł.

czorsztyn.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy