Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Paka Jana potwierdza dominacje (aktualizacja: video)

Dnia: środa 9 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Zakończyła się 31 już edycja rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej na hali. Po raz 17 w historii zwyciężyła – podobnie jak przed rokiem – drużyna Paki Jana.

Wicemistrzem – dzięki wygranej w ostatniej kolejce – została drużyna KDRK. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna MIX-40, która rzutem na taśmę wyprzedziła ekipę Gazda. Kolejne miejsca zajęły: STC, Winter Classic, White Bears (spadek) oraz Dragon Ball(spadek).

Druga ligę wgrała Joga Bonito(awans) za plecami której, uplasowała się drużyna Chłopcy z PRLu (awans), po zwycięstwie w ostatnim meczu nad Suprą. Miejsce na podium uzupełniła drużyna Pasieka Bzyk. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Galeria Wnętrz Team, Supra, Damix, Pub po Bandzie, Art Coders oraz Wawel Team.

Po koronę króla strzelców sięgnęli: Daniel Mikoś z drużyny Paka Jana w I lidze z dorobkiem 36 bramek, oraz Jakub Dutkiewicz z drużyny Joga Bonito w II lidze, autor 29 bramek.

Najlepszym bramkarzem pierwszej ligi został Grzegorz Byrnas z drużyny Paka Jana, MVP całego sezonu dla Sebastiana Świerzbińskiego z drużyny Winter Classic w I lidze, a w drugiej lidze najlepszym bramkarzem został Konrad Adamczyk z drużyny Chłopcy z PRL, oraz MVP całego sezonu dla Dariusza Żółtka z zespołu Wawel Team.

– Bardzo emocjonujący i tym samym ciekawy sezon zarówno w pierwszej lidze tak i w drugiej. Co prawda w 1 lidze Paka Jana tytuł zapewniła sobie już kilka kolejek przed końcem rozgrywek, ale o kolejne miejsca na pudle toczyła się zacięta walka do samego końca. W drugiej lidze z kolei 5 zespołów walczyło o awans – podkreśla koordynator rozgrywek Jan Buczek -Chciałbym podziękować w imieniu własnym oraz drużyn uczestniczących w rozgrywkach, panu burmistrzowi Grzegorzowi Watycha za objęcie patronatem ligi NALP, współpracę oraz ufundowanie pucharów, medali i statuetek, panu dyrektorowi SP4 Pawłowi Zychowi, panu sędziemu prowadzącemu spotkania Łukaszowi Królczykowi, Nowotarskiej Telewizji Kablowej , portalowi Podhale Region za patronat oraz firmie Nowotarska Manufaktura Piwna na czele z Andrzejem Wyszyńskim orza nagrody indywidualne – dodał Buczek.

Już w maju rozpoczynają się rozgrywki na trawie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy