Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Para ze Słowacji włamywała się do automatów myjni samoobsługowych na Podhalu.

Dnia: czwartek 22 września 2022, Autor: Maciej Zubek

Trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie dla pary ze Słowacji, która dokonywała włamań do automyjni samochodowych na Podhalu. Straty w wyniku ich działalności sięgnęły kwoty ponad 23 tysięcy złotych. Splądrowanych obiektów może być więcej.

Na początku września tatrzańscy policjanci odnotowali kilka włamań do automatów myjni samochodowych m.in. w Poroninie i Białce Tatrzańskiej. Sprawcy usiłowali dokonać włamania do pulpitu służącego do płatności gotówkowej na samoobsługowej myjni samochodowej. Wszczęte dochodzenie pozwoliło na wytypowanie i zlokalizowanie sprawców. Nie bez znaczenia były informacje przekazywane przez pokrzywdzonych oraz monitoring, który zarejestrował sylwetki włamywaczy. W rezultacie tatrzańscy policjanci 14 września br. w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali pojazd, którym poruszali się sprawcy tj. 33-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna obywatele Słowacji. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące 3 przestępstw tj. usiłowań włamań do wrzutni automyjni samochodowych oraz kradzieży kasetki z pieniędzmi z jednego ze sklepów w Jabłonce. Straty, jakie ponieśli przedsiębiorcy z tytułu kradzieży i uszkodzeń, sięgnęły kwoty ponad 23 tysięcy złotych. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że splądrowanych obiektów może być więcej, a para włamywaczy mogła kraść na całym południu Polski. Sprawa ma charakter rozwojowy.

16 września 2022 roku prokurator wystąpił z wnioskiem do zakopiańskiego sądu o tymczasowy areszt wobec podejrzanych. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec pary Słowaków 3-miesięczny tymczasowy areszt.

źródło: KPP Zakopane/Roman Wieczorek.

No Comment.

Reklama

Partnerzy