Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Paweł Batkiewicz: Wycisnęliśmy maksa

Dnia: sobota 25 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Szkoleniowiec Lubania Maniowy ocenia zakończony na drugim miejscu w tabeli sezon ligowy w grupie wschodniej IV ligi.

Czy po takim sezonie Lubania, słowo niedosyt będzie niestosowne?

– Termalica wspierana zawodnikami z pierwszej drużyny była sportowo poza zasięgiem, dlatego założyliśmy sobie po zimowym okresie przygotowawczym dwa cele: szeroko rozumiane przygotowanie zespołu do występów w nowej IV lidze oraz zajęcie drugiego miejsca i te dwa cele zrealizowaliśmy, ponadto gramy dalej w Pucharze Polski, więc z pewnością wycisnęliśmy maksimum z tego sezonu.

A z Twojego punktu widzenia – jesteś z czegoś szczególnie niezadowolony?

– Niezadowolony to złe słowo, na pewno był duży niedosyt po meczu w Niecieczy, byłem przekonany, że jako pierwsi zakończymy ich serię zwycięstw, było bardzo blisko, z jednej strony była złość a z drugiej ten mecz pokazał drużynie, że mamy ogromny potencjał.

A jesteś czymś zaskoczony na plus jeżeli chodzi o postawę zawodników?

– Przed ostatnim meczem sezonu w Słopnicach, musieliśmy sobie dosadnie wyjaśnić kilka sytuacji z przegranego meczu z Popradem i to jak zawodnicy zareagowali na boisku, może nie było zaskoczeniem, ale na pewno było budujące, mentalnie weszliśmy na zupełnie inny poziom jako drużyna i to bardzo cieszy.

A Ciebie jako szkoleniowca ten sezon czegoś nauczył?

– Nic nie jest wieczne, jeśli coś wypracujemy bez względu na czy to są zachowania boiskowe, sfera mentalna, motoryka, jeśli nie będziemy do tego systematycznie wracać w treningu, analizach, rozmowach indywidualnych to prędzej czy później będzie problem i to jest nauczka z końcówki tego sezonu.

Jakie oczekiwania masz względem nowego sezonu? Jakie odczucia wzbudza w Tobie nowa IV liga?

– Oczekiwania są duże przede wszystkim pod względem jakości drużyn ich poziomu taktycznego, organizacji gry, infrastruktury. Do tego powinna dojść lepsza otoczka marketingowa, większy prestiż rozgrywek. Wszyscy jesteśmy podekscytowani i już nie możemy się doczekać tego sezonu.

Co będzie najtrudniejsze w tej lidze?

– Wydaje się, że liga będzie bardzo wyrównana i nie będzie faworytów, każdy punkt będzie trzeba wywalczyć.

Czy dzisiaj już coś wiemy na temat kadry zespołu na nowym sezonie. Jak i czy w ogóle ona się zmieni? Na jakich pozycjach potrzebujecie wzmocnień?

– Mamy bardzo mocny zespół złożony ze świetnych piłkarzy i na nich chcemy opierać skład na najbliższy sezon, obecnie potrzebujemy wzmocnień na pozycji młodzieżowca – pół żartem pół serio.

Jak będą wyglądać przygotowania do sezonu i czy będą się one różnić od wcześniejszych okresów przygotowawczych?

– Przede wszystkim bardzo dobrze przepracowaliśmy zimowy okres przygotowawczy, więc mamy bardzo dobrą bazę wyjściową do pracy, tym bardziej, że okres jest bardzo krótki. Od przyszłego tygodnia zawodnicy rozpoczną treningi indywidualne, później 4 tygodnie pracy podzielone na mikrocykle w blokach techniczo- taktycznych każdy zakończony sparingiem i mikrocykl startowy. Postawiliśmy na bardzo mocnych przeciwników w tym okresie, żeby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Oczywiście nowe bodźce są potrzebne zarówno w zakresie motoryki i organizacji treningu dlatego chciałbym wprowadzić wideo analizy treningu w jego trakcie bezpośrednio na boisku podobnie jak to wygląda w Reprezentacji trenera Michniewicza oczywiście w skali mikro odpowiednio do naszych warunków.

Rozmawiał Maciej Zubek

No Comment.

Reklama

Partnerzy