Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Pierwszy sparing „Szarotek”

Dnia: wtorek 9 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Porażką 0:4 zakończył się pierwszy w okresie przygotowawczym mecz kontrolny hokeistów Podhala Nowy Targ z GKS Tychy.

Nowotarżanie przystąpili do tego spotkania zaledwie tydzień po tym jak rozpoczęli zajęcia na lodzie.

W składzie „Szarotek” zabrakło m.in. Bartłomieja Neupauera (dopadła go angina) oraz przymierzanych do gry w nowotarskim zespole Fina Alexa Maunula oraz Słowaka Rene Svitany (obaj leczą kontuzje).

Zagrali za to Martin Przygodzki, Lauri Huhdanpaa, Lukas Hvila oraz Luka Zorco, których Podhalanie chcą pozyskać a także Eetu Moksunen i Tomas Jelinek, którzy przebywają na testach.

Zagrał też Fabian Kapica, o którego zabiega Comarch Cracovia.

– Tak naprawdę dopiero od wczoraj pracujemy w normalnym cyklu treningowym. Niektórzy zawodnicy można powiedzieć, że prosto z autokaru wyszli na lód. Stąd nie oczekiwaliśmy wiele. Było jednak kilka naprawdę dobrych momentów, kiedy zespół funkcjonował tak jak chcemy. I to na pewno jest pozytywne i dobrze rokuje na przyszłość. W ostatnich 20 minutach już opadliśmy z sił, ale to normalne na tym etapie przygotowań – powiedział Marcel Skokan, jeden z dwójki nowotarskich szkoleniowców.

Kolejny mecz kontrolny Podhalanie rozegrają już w piątek we własnej hali o nietypowej godzinie, bo o 13.30 lub 14 (to jeszcze zostanie ustalone) z drużyną z Sanoka.

GKS Tychy – Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

1:0 Szedivy – Pociecha – Komorski (6:51)

2:0 Ubowski – Bukowski (12:42)

3:0 Bukowski – Brzezak (26:03)

4:0 Mroczkowski – Pociecha (49:39)

GKS: Fuczik (Lewartowski) – Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Komorski, Szedivy – Bagin, Jaśkiewicz, Jeziorski, Galant, Gościński – Sobecki, Bizacki, Marzec, Starzyński, Wróbel – Brzezak, Kasperek, Krzyżek, Ubowski, Bukowski

Podhale: Bizub (Klimowski) – Mrugała, Tomasik, B. Wsół, Kamiński, Hundanpaa – Jelinek, Zorko, Hvila, Słowakiewicz, Przygodzki – P. Wsół, Moksunen, Wielkiewicz, F. Kapica, Guzik – Soroka, Worwa, J. Malasiński.

No Comment.

Reklama

Partnerzy