Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Pijani kierowcy stracili prawo jazdy

Dnia: czwartek 31 sierpnia 2023, Autor: Redaktor

Podczas poniedziałkowych działań pn. „Alkohol i narkotyki” policjanci nowotarskiej drogówki wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. 32 i 51-latek stracili prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kilkutysięczna grzywna.

W poniedziałkowy poranek w dniu 28 sierpnia br. policjanci na terenie Małopolski prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Działania te ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli trzeźwości jak największej ilości osób kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego tych będących pod wpływem alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. W działaniach udział wzięli także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu kontrolowali trzeźwość kierowców. Podczas wczorajszych działań ujawnili dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Po godzinie 7.30 w miejscowości Knurów badanie 51-letniego kierującego volkswagenem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Godzinę później w Nowym Targu badanie stanu trzeźwości 32-letniego kierującego fiatem wykazało ponad 0.8 promila.

Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz kilkutysięczna grzywna.

nowy-targ.policja.gov.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy