Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłka nożna 3. liga. Dwa oblicza, ale najważniejszy cel osiągnięty

Dnia: sobota 4 maja 2024, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Podhala Nowy Targ w meczu 28. kolejki spotkań grupy IV 3. ligi pokonali 2:1 Unię Tarnów. To trzecia z rzędu wygrana nowotarżan, którzy od 6. kolejek noszą miano niepokonanych. Ta seria pozwoliła drużynie Tomasza Kuźmy na ucieczkę ze strefy spadkowej i awans na 13. miejsce w tabeli.

Od samego początku to Podhale narzuciło gościom swój styl gry i na efekty tego długo czekać nie musieliśmy. W 19. minucie Marcin Michota z głębi pola zagrał piłkę na 5 metr przed bramkę Unii, a tam precyzyjną „główką” popisał się Mateusz Niedziałkowski. Przyjezdni próbowali ruszyć w pościg, ale w 39. minucie indywidualny błąd przy wyprowadzenie piłki, kosztował ich stratę drugiego gola. Z prezentu skorzystał Serhii Rusjan.

Z upływem czasu w drugiej połowie nowotarżanie zaczęli tracić kontrolę nad meczem. A zacząć, ta cześć spotkania mogła się doskonale, bo kolejną okazję miał Niedziałkowski, ale tym razem Hamuewicz był na posterunku. Ta niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła. Po prostym błędzie na środku boiska Tymosiaka, kontratak gości sfinalizował Jakub Gut. Co prawda chwilę potem Niedziałkowski trafił do bramki Unii, ale arbiter dopatrzył się u niego zagrania ręką i gola nie uznał. Ostatnie minuty to męki Podhala, które nie potrafiło na dłużej utrzymać się przy piłce, prokurując kolejne niebezpieczne sytuacje we własnym polu karnym. W 86. minucie przyjezdni mieli rzut wolny na 25 metrze na wprost bramki Podhala. Wardzała dobrze uderzył, ale jeszcze lepiej interweniował Stryrczula i ostatecznie gospodarze dotrzymali jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

NKP Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 2:1 (2:0)

1:0 Niedziałkowski 19, 2:0 Rusjan 39, 2:1 Gut 55

Podhale: Styrczula – Mirosznik, Jakubowski, Michota – Smajdor (77 Rubiś), Tymosiak, Zielonka, Ogorzały – Duda (62 Purcha), Niedziałkowski (77 Hamed), Rusjan (85 Popiela)

Unia: Hamulewicz – Biś, Adamski (90 Nowakowski), Bator, Baran, Sporych, Mida (76 Sojda), Wardzała, Gut, Hyła, Piotrowski (76 Kron).

Sędziował Tomasz Tatarzyński. Żółte kartki: Tymosiak, Smajdor – Bator. Widzów: 300

No Comment.

Reklama

Partnerzy