Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłka nożna 3. liga. I znów zrobiło się niebezpiecznie

Dnia: sobota 11 maja 2024, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Podhala Nowy Targ przerwali serię trzech kolejnych zwycięstw i jednocześnie sześciu meczów bez porażki w rozgrywkach 3. ligi. W 29. kolejce nowotarżanie przegrali bowiem bardzo istotne w kwestii walki o utrzymanie wyjazdowe spotkanie z Wisłoką Dębica i znów znaleźli się w strefie zagrożonej degradacją.

To Podhale mogło otworzyć wynik tego spotkania już w jego 4. minucie, ale w dobrej sytuacji Mateusz Niedziałkowski przegrał pojedynek z Tomaszem Kramarzem. Ta niewykorzystana okazja błyskawicznie się zemściła, bo w 6. minucie Krzysztof Zawiślak dopadł do piłki tuż przed polem karnym Podhala i popisał się efektownym uderzeniem, przy którym Maciej Styrczula był bez szans. W 22. minucie nowotarżanie mieli rzut wolny na 18 metrze na wprost bramki Wisłoki. Zazwyczaj niezawodny w takich sytuacjach Serhii Rusjan, tym razem trafił w mur. Jeszcze chwile przed przerwą bliski szczęścia był Jakub Rubiś, ale pika po jego strzale ostatecznie minęła bramkę Wisłoki.

W 58. minucie po rzucie wolnym „główkował” z najbliższej odległości Marcin Michota, ale chybił. Nie pomylił się za to w 63. minucie gracz gospodarzy Tomasza Bała, który wykorzystał pechową interwencje we własnym polu karnym Romana Mirosznika, który tak trącił piłkę głową, że ta spadła niemal wprost na nogę napastnika Wisłoki i temu pozostało już tylko wepchnąć ją do bramki z najbliższej odległości

W 69. minucie po starciu w środku pola żółte kartki obejrzeli Tymosiak i Siedlecki. A że dla obu było to już drugie napomnienie w meczu, to od tego momentu gracze obu drużyn grali w liczebnym osłabieniu.

W końcówce Podhale szukało choćby gola kontaktowego, ale ta sztuka im się ostatecznie nie udała, bo i okazji do jego zdobycia nowotarżanie – poza główką Zielonki w doliczonyhm czasie gry – specjalnie nie mieli.

Wisłoka Dębica – NKP Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0)

1:0 Zawiślak 6, 2:0 Bała 63

Wisłoka (skład wyjściowy): Kramarz – Grasz, Czerny, Siedlecki, Bała, Łanucha, Cabała, Zawiślak, Żmuda, Geniec, Bogacz

Podhale: Styrczula – Michota, Jakubowski, Mirosznik – Rubiś (59. Zielonka), Tymosiak, Popiela (59. Kozarzewski), Ogorzały – Purcha (81 Duda), Niedziałkowski (73 Zembala), Rusjan (81 Hamed).

Żółte kartki: Siedlecki, Cabała, Geniec, Czerny, Łanucha, Smoleń, Tyl – Jakubowski, Rusjan, Tymosiak, Zielonka, Zembala,

Czerwone: Siedlecki (69, za drugą żółtą) – Tymosiak (69, za drugą żółtą)

No Comment.

Reklama

Partnerzy