Piłka nożna 3 liga. Koncert na góralską nutę w Sandomierzu

Dnia: niedziela 21 sierpnia 2022, Autor: Paweł Budzyk

Piłkarze Podhala Nowy Targ wygrali drugie z rzędu spotkanie w rozgrywkach 3 ligi grupy IV. W meczu 4 kolejki podopieczni Grzegorza Hajnosa w świetnym stylu pokonali w Sandomierzu tamtejszą Wisłę 4:1.

Nowotarżanie doskonale weszli w mecz, błyskawicznie narzucając swój styl gry gospodarzom. Co prawda w jednej z pierwszych akcji to Wisła ostemplowała poprzeczkę bramki Podhala, ale z upływem czasu to nowotarżanie seryjnie zaczęli kreować sytuacje bramkowe.

I przed przerwą dwie z nich – w odstępie niespełna 5 minut – zamienili na gole.

Wynik meczu otworzył w 13 min. Grzegorz Płatek, którzy przejął podanie z głębi pola, wbiegł w pole karne, minął bramkarza i ulokował piłkę w pustej bramce.

Minęło niespełna 5 minut i prowadzenie Podhala – w bardzo podobnych okolicznościach – podwyższył Hubert Antkowiak.

Kolejne gole oglądaliśmy po przerwie. W 70 minucie swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Antkowiak, który dopełnił formalności po akcji i podaniu od Michała Banika.

W 76 minucie z gola – honorowego jak się okazało – cieszyli się gospodarze, po tym jak Sydorenko przytomnie znalazł się w zamieszaniu w polu karnym Podhala.

W 83 minucie nowotarżanie przypieczętowali wygraną czwartym golem. Po kontrataku, bardzo aktywny w całym meczu Antkowiak wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Wisły i tuż przed polem karnym został przez niego sfaulowany. Zawodnik gospodarzy został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką, a rzut wolny na gola zamienił Adrian Szynka.

Wyszliśmy na to spotkanie z nastawieniem odważnej gry. Ten strzał w poprzeczkę był dla nas takim sygnałem ostrzegawczym, który dobrze na nas podziałał. Poza krótkimi momentami, kiedy zapominaliśmy o swojej grze i wdawaliśmy się w grę siłową, dominowaliśmy na boisku, co przekładało się na kolejne okazje. Cieszy mnie, że z każdym kolejnym mecze, każdym kolejnym treningiem to nasze DNA jest coraz mocniej eksponowane – ocenił trener Podhala, Grzegorz Hajnos.

Wisła Sandomierz – NKP Podhale Nowy Targ 1:4 (0:2)

0:1 Płatek 13, 0:2 Antkowiak 18, 0:3 Antkowiak 70, 1:3 Sydorenko 76, 1:4 Szynka 83.

Podhale: Mac. Styrczula – Wajsak, Mazurek, Bodziuch – Cuber (57 Szczepański), Ligienza, Żurek (70 Zgierski), Majeran – Płatek (70 Kędziora), Banik (71 Szynka), Antkowiak.