Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłka nożna 3. liga. Remis na Podlasiu

Dnia: sobota 13 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Podhala Nowy Targ w meczu 25. kolejki spotkań 3. ligi bezbramkowo zremisowali w Białej Podlaskiej z drużyną Podlasia. To trzeci mecz nowotarżan bez porażki i jednocześnie trzeci bez straconego gola.

Nowotarżanie śmiało w tym meczu mogli pokusić się nawet o zwycięstwo. Szczególnie w pierwszej połowie inicjatywa była była po stronie Podhala, które już w 10. minucie były blisko tego by otworzyć wynik. Po świetnym strzale bezpośrednio z rzutu wolnego Serhii Rusjana, piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej i wyszła w pole. Nowotarżanie często uderzali z dalsza na bramkę Rafała Misztala. Szczególnie aktywny w tym elemencie był Bartłomiej Purcha, który najbliżej szczęścia był w 36. minucie, ale nieznacznie chybił. Mocno we znaki defensywie Podlasia dawał się też Kamil Ogorzały, któremu jednak brakowało decyzyjności w kluczowych momentach jego indywidualnych akcji. Jeżeli chodzi zaś o dogodne do zdobycia gole sytuacje po stronie gospodarzy, to tak naprawdę należy odnotować jedynie strzał głową w 39. minucie Damiana Lepiarza, po którym piłką przeleciała w niewielkiej odległości na poprzeczką bramki Podhala.

Druga połowa zdecydowanie bardziej wyrównana. Gospodarze już na tak dużo jak przed przerwą Podhalu nie pozwalali, ale też sami za wiele sytuacji nie kreowali. W 50. minucie Rusjan odebrał jednemu z rywali piłkę na środku boiska, pobiegł sam w kierunku bramki Podlasia, ale że szybkość nie jest jego największym atutem, to koniec końców dał się dogonić i akcja spaliła na panewce. W odpowiedzi groźnie – ale niecelnie – uderzał Lepiarz. W końcówce znów do głosu doszli nowotarżanie. Indywidualnych akcji próbowali Patryk Duda i Karol Smajdor. Doświadczony golkiper Podlasia jakim jest Misztal nie dał się jednak pokonać i skończyło się podziałem punktów.

MKS Podlasie Biała Podlaska – NKP Podhale 0:0

Podlasie: Misztal – Krawczyk, Podstolak, Aviediev – Pacek (74 Kobyliński), Kamiński, Orzechowski, Pigiel – Kosieradzki (58 Kahsay), Lepiarz, Wyjadłowski (74 Salak).

Podhale: Styrczula – Michota, Mirosznik, Jakubowski – Smajdor, Tymosiak (70 Popiela), Zielonka, Ogorzały – Purcha (65 Duda), Niedziałkowski (65 Zębala), Rusjan (70 Hamed)

Sędziował Michał Więckowski z Warszawy. Żółte kartki: Kosieradzki – Tymosiak, Styrczula.

No Comment.

Reklama

Partnerzy