Piłka nożna 3 liga. Skromna, ale zasłużona wygrana Podhala.

Dnia: niedziela 10 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W 23 serii spotkań rozgrywek grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w Sandomierzu, pokonując 1:0 tamtejszą Wisłę.

W odniesieniu zwycięstwa nowotarżanom nie przeszkodziły duże problemy kadrowe.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa – która upłynęła pod znakiem przewagi Podhala – zakończy się wynikiem bezbramkowym, faulowany w polu karnym Wisły był Adrian Szynka i arbiter wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Patryk Serafin. Zawodnik ten już w 31 minucie był bliski szczęścia, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego, piłka trafiła w słupek.

W drugiej połowie dalej to Podhale było stroną dominującą. Nowotarżanie prowadzili grę, na niewiele pozwalając gospodarzom w ofensywie. W 63 minucie w odstępie kilku sekund duże problemy bramkarzowi Wisły sprawili uderzeniami z dystansu kolejno Szynka (dwukrotnie) i Serafin. W samej końcówce wygraną Podhala po kontratakach powinni przypieczętować Lepiarz i Dawid Flaszaka, ale baj spudłowali.

Wisła Sandomierz – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)

0:1 Serafin 45 z karnego.

Wisła: Wróblewski – Krajewski (46 Kudryavtsev) Taranek, Mażysz – Bełczowski, Rak (61 Stańczyk), Burzyński (61 Ochwat), Partyka (85 Kuśmierczyk), Mężyk, Jarosz (75 Bednarek) – Janik.

Podhale: Szymajda – Gałecki, Lech, Pierzchała – Kowalski (78 Furtak), Serafin, Rakowski (78 Flaszka), Molis (90 Styrczula), Szynka (90 Janso), Szymorek – Lepiarz.

Sędziował: Krzysztof Pachołek.

Żółte kartki: Burzyński, Mężyk – Rakowski, Lepiarz, Furtak.