Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna 4 liga. Efektownie pożegnali się ze swoimi kibicami

Dnia: sobota 5 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

W ostatnich meczach w roli gospodarza w rundzie jesiennej zarówno Wierchy Rabka jak i Lubań Maniowy zainkasowały komplet punktów.

Wierchy Rabka – LKS Jawiszowice 5:0 (0:0)

1:0 Kęska 48, 2:0 Krzyżak 52, 3:0 Florek 75, 4:0 T. Dudek 79, 5:0 T. Dudek 90.

Wierchy: Zhuk – Gruszkowski (84 Kościelniak), Jeziorski, M. Dudek, Misiura (46 Witek) – Lutsenko (61 Florek), Dara, T. Dudek, Czubin – Kęska (81 Wójcik), Krzyżak (68 Pazurkiewicz).

Jawioszowice: Hamelka – Radomski, Barański (75 Dziedzic), Liszka (55 Hałat), Korczyk (80 Karnia), Czaicki, Pierlak (55 Gibas), Gąsiorek, Kocemba, Sitko, Frączek.

Sędziował: Maciej Górski.

Żółte kartki: Dara, Kęska, Lutsenko – Barański, Korczyk. Czerwona: Frączek 68.

Pierwsza połowa bezbramkowa. Inicjatywa należała do Wierchów, ale na wynik się to nie przełozyło. „Worek z bramkami” gospodarze rozwiązali po przerwie. W 48 minucie po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska piłka spadła pod nogi Kęski na 11 metrze, a ten uderzył nie do obrony. W 52 minucie po wyrzucie z autu Kęska z linii końcoowej zagrał piłke do Krzyzaka, który z bliska doepłnił formalności. Od 68 minucie goście grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Frączka. W 75 minucie na 3:0 po kontrze i podaniu Wikta na listę strzelców podwyższył Patryk Florek. Dwa kolejne gole były dziełem T. Dudka. Pierwsza była efektem jego indywidualnej akcji, a przy drugim swoim trafieniu popisał się skuteczną dobitką strzału Pazurkiewicza.

Lubań Maniowy – Dalin Myślenice 2:1 (0:1)

0:1 Sobala 25, 1:1 Skydan 70, 2:1 Zaika 90 z karnego.

Lubań: Sikora- Zaika, Firek (50 Skydan), Chlipała – Pluta, Jandura, Duda, Majerski (50 Hajdara) – Potoniec (78 Charniauski), Kasperczyk (62 Mańko), Bryja (87 Diaz)

Dalin: Wyroba – Kowalski, Przetocki, Kałat, Ładyga – Górecki (78 Gunia), Cienkosz (70 Tokarz), Chochliński (87 Biek), Sobala, Reczulski, Jędrzejowski.

Żółte kartki: Zaika, Pluta, Bryja, P. Duda, Chlipała – Sobala, Górecki, Reczulski.

Jedna składna akcja wysatrczyła gościom by do przerwy prowadzić w tym meczu 1:0. W 25 minucie po zagraniu z bocznego sektora boiska, Sikorę pokonał Sobala. Lubań mógł odpowiedzieć, ale dobre ku temu okazje marnowali Potoniec i Pluta.

W drugiej połowie rósł napórł gospodarzy. Pzyjezdnym długo sprzyjało szczęście. Dwukrotnie od utraty gola ratował ich słupek, a raz poprzeczka. Wreszcie w 70 minucie Mańko uruchomił podaniem Skydana, który wygrał pojedynek z obrońcami i oddał skuteczny strzał. Kiedy wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów. W doliczonym czais gry faulowany w polu karnym gości był P. Duda, a rzut karny na gola na wagę zwycięstwa dał gospodarzom Zaika.