Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Piłka nożna 4. liga. Lubań z przytupem kończy rundę jesienną

Dnia: sobota 18 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

W ostatnim przed przerwą zimową meczu rozgrywek 4. ligi małopolskiej piłkarze Lubania Maniowy odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska.

Kalwarianka – Lubań Maniowy 2:3 (1:1)

1:0 Sarnecki 21, 1:1 Magdziarczyk 44, 1:2 Duda 63, 1:3 Misiura 77, 2:3 Banasik 82

Lubań: Lipka – Chlipała, Zaika, Firek – Magdziarczyk (64 Misiura), Wajsak (71 Jandura), Sobuś , Bryja (52 Diaz), Duda, Hutyria (64 Potoniec), Kasperczyk

Zaczęło się od gola dla gospodarzy. W 21 minucie dośrodkowanie z bocznej strefy spada pod nogi Sarneckiekgo, który mocnym strzałem w długi róg pokonuje Lipke. Lubań wyrównał tuż przed przerwą. Akcja lewym skrzydłem i dośrodkowanie Bryji trafia do Magdziarczyka, który sprytnym strzałem kieruje piłkę do bramki Kalwarianki. W 64. minucie Lubań objął prowadzenie. Z dystansu bramkarza gospodarzy zaskoczył Duda. W 77. minucie na 3:1 maniowianie podwyższyli po świetnej trójkowej akcji Kasperczyk – Duda – Misiura i celnym strzale tego ostatniego. Gospodarze zdołali już tylko zmniejszyć rozmiary przegranej po efektownym trafieniu z rzutu wolnego Banasika.

– Jadąc do Kalwarii wiedzieliśmy, ze w drużynie gospodarzy jest sporo piłkarskiej jakości. Mecz był toczony w bardzo trudnych warunkach. Po raz kolejny odwróciliśmy losy spotkania i to musi cieszyć. Obie drużyny włożyły w to spotkanie dużo serca i zdrowia, i za to należy się szacunek. Pierwsza połowa wyrównana. Zarówno my jak i gospodarze mieliśmy swoje sytuacje. W drugiej to my stworzyliśmy więcej klarownych okazji i mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Na dokładniejsze podsumowanie pewnie przyjdzie czas, ale 31 zdobytych punktów miejsce w czołówce tabeli myślę, że może cieszyć. Korzystając z okazji chciałbym podziękować drużynie całemu sztabowi ludziom związanych z klubem oraz kibicom, którzy zawsze starają się nas wspierać. Przed nami okres roztrenowania i treningów otwartych na które serdecznie zapraszamy- podsumował trener Lubania Wojciech Tajduś.

No Comment.

Reklama

Partnerzy