Piłka nożna 4 liga. Mocny finisz Wierchów

Dnia: sobota 18 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Wierchów Rabka po wygranej w środku tygodnia 7:0 nad Kolejarzem Stróże, dzisiaj w meczu ostatniej kolejki rozgrywek grupy wschodniej IV ligi, także zaliczyli efektowne zwycięstwo, ogrywając w Radłowie gospodarzy 6:0!

Pierwsze 3 gole w tym meczu były autorstwa Macieja Banika. W 7 min skorzystał on z nieporozumienia między obrońcą, a bramkarzem gospodarzy, przejął futbolówkę i umieścił ją w pustej już bramce. W 15 minucie z kolei napastnik Wierchów przejął prostopadłe podanie od Łukasza Pazurkiewicza i wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem. Hat-tricka Banik skompletował w 25 minucie, kiedy po zagraniu Bartłomieja Traczyka zmienił tor lotu piłki czym zaskoczył zdezorientowanego golkipera. W 40 minucie na listę strzelców wpisał się Traczyk, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Czubina, popisał się precyzyjną „główką”.

Po przerwie Wierchy dołożyły jeszcze dwa gole. W 59 minucie z bocznego sektora w pole karne gospodarzy piłką posłał Tomasz Dudek, a akcję skutecznie „zamknął” Patryk Florek. Z kolei w 74 minucie dogrywał także ze skrzydła Rafał Kościelniak, a skuteczny strzał oddał Grzegorz Misiura.

– Wiedzieliśmy, że szybko zdobyta bramka otworzy ten mecz. I tak też się stało. Oprócz sześciu zdobytych goli, mieliśmy masę sytuacji na kolejne. Warunki do gry nie były łatwe. Wysoka temperatura sprawiała, że ciężko było o intensywność. Cieszymy się zarówno z rozmiarów tego zwycięstwa, ale też z bardzo dobrego zakończenia sezonu – ocenił trener Wierchów, Sebastian Świerzbiński.

Radłovia Radłów – Wierchy Rabka 0:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Banik 7, 0:2 Banik 15, 0:3 Banik 25, 0:4 Traczyk 40, 0:5 Florek 59, 0:6 Misiura 74.

Wierchy: Zhuk – Witek (46 Kościelniak), Traczyk, Lutsenko, Misura – Czubin (46 Dara), Myrda, Wójcik (46 Dudek), Majeran (46 Florek) – Banik, Pazukiewicz (60 Kęska)