Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna 4 liga. Rollercoaster ze szczęśliwym zakończeniem

Dnia: sobota 6 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Od efektownej wygranej na własnym stadionie z Dalinem Myślenice sezon 2022/2023 w rozgrywkach IV ligi rozpoczęli gracze Wiechów Rabka.

Wierchy Rabka – Dalin Myślenice 5:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kęska 3, 1:1 Górecki 52, z karnego, 1:2 Górecki 55 z karnego, 2:2 Jeziorski 69, 3:2 Pazurkiewicz 79, 4:2 Jeziorski 81, 5:2 Florek 90+2.

Wierchy: Zhuk – Witek, M. Dudek, Jeziorski, Misiura (60 Kościelniak) – Rzadkosz (60 Florek), Dara (66 Wójcik), T. Dudek, Czubin (88 Lutsenko) – Kęska, Krzyżak (66 Pazurkiewicz)

Dalin: Wyroba – Sobala, Stawarczyk, Kowalski, Chochliński – Górecki, Tokarz, Ładyga, Cienkosz (70 Gnap), Ostafin – Jędrzejowski (88 Przetocki)

Sędziował: Sławomir Nachel z Chrzanowa. Żółte kartki: T. Dudek, Zhuk, Jeziorski. – Ostafin.

Mecz świetnie się dla Wierchów rozpoczął, bo już w 3 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Michał Czubin doskonale ze środka pola dalekim podaniem obsłużył na prawej stronie Szymona Witka, ten z linii końcowej dograł na 11 metr do Kacpra Kęski, który trafił w samo „okienko” bramki gości. Kolejne minuty to bardzo otwarta gra z obu stron, stąd sytuacje się mnożyły. W 8 i 10 minucie z dystansu nieznacznie pomylił się Tomasz Dudek. W 18 minucie to Dalin miał wyborną okazję na gola wyrównującego, ale kapitalną paradą po strzale Jakuba Góreckiego popisał się Vasyl Zhuk. W 20 minucie głową uderzał Kamil Sobala i piłka otarła się o poprzeczkę. W 24 minucie trzeci raz z dystansu uderzał T. Dudek, zmuszając do sporego wysiłku Jakuba Wyrobę. W 32 minucie Kacper Kęska przejął piłkę w polu karnym Dalinu, minął już bramkarza, ale trafił w boczną siatkę.

Druga połowa zaczęła się od kąśliwego strzału z dystansu Bartosza Rzadkosza, po którym Wyroba z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 55 minucie mieliśmy już remis. Po faulu na Kamilu Sobali, rzut karny dla przyjezdnych wykorzystał Górecki. Wierchy mogły szybko odpowiedzieć, ale Kornel Krzyżak nie zdołał z bliska wepchnąć piłki za plecy Wyroby. Akcja przeniosła się na drugą stronę i tym razem Zhuk faulował w „szesnastce” Sobalę i po raz drugi skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Górecki. W 65 minucie kolejny już raz tego dnia precyzji zabrakło T. Dudkowi. W 67 minucie to że goście nie stracili gola zawdzięczają Wyrobie, który „wyciągnął się jak struna” i sparował na rzut rożny strzał z 18 metra Kęski. Z „kornera” padł gol wyrównujący, za sprawą Szymona Jeziorskiego, który dopadł do piłki na 5 metrze i pewnie zmieścił ją w bramce. W 75 minucie gospodarze mieli ogromne pretensje do sędziego, za to że ten nie odgwizdał ewidentnego ich zdaniem rzutu karnego za zagranie ręką zawodnika Dalinu we własnym polu karnym. Cztery minuty później gospodarze odzyskali prowadzenie! Po dośrodkowaniu Tomasza Dudka z rzut wolnego, precyzyjnym strzałem głową popisał się Łukasz Pazurkiewicz. Minęły dwie minuty i na 4:2 podwyższył – po kolejnym zagraniu z rzutu rożnego – Jeziorski. Napór Wierchów trwał! Po uderzeniach kolejno Kęski, T. Dudka i Pazurkiewicza kolejny raz świetnie interweniował Wyroba. W doliczonym czasie gry wygraną Wierchów przypieczętował po indywidualnej akcji Patryk Florek.