Piłka nożna 4 liga. Trwa zwycięska seria Watry! Kolejny popis Klisiewicza

Dnia: niedziela 15 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

Piątą z rzędu wygraną odniosła w rozgrywkach grupy wschodniej 4 ligi Watra Białka Tatrzańska. Tym razem podopieczni Macieja Kokoszy, pokonali na własnym stadionie Metal Tarnów.

Watra Białka Tatrzańska – Metal Tarnów 4:1 (1:0)

1:0 Klisiewicz 28, 1:1 Baran 49, 2:1 Wajsak 60, 3:1 Klisiewicz 64, 4:1 Klisiewicz 80

Watra: Kudła – Chmelenko, Martuszewski (78 Dudek), Łukaszczyk (72 Kuc), Ł. Młynarski (69 Masłowski), Uwakwe (84 Bałos), Klisiewicz (86 Drozd), Zuiev, Drobnak, Zaika, Wajsak,

Metal: Benek – Rajczyk, Jaśkiewicz, Malisz (77 Witek), Gruszka, Ślęzak, Wolański (80 Gromczak), Kogut, Chudyba, Nowak (72 Stanczyk), Baran.

Sędziował Jan Horowski z Nowego Sącza. Żółte kartki: Ślęzak, Nowak.

Po wyrównanym początku, w 28 minucie Watra objęła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Ł. Młynarski, a z bliska piłkę do bramki gości skierował Klisiewicz. W 36 minucie bliski podwyższenia wyniku był Zuiev, ale dobrą interwencją popisał się Benek. Po chwili ten sam gracz Watry miał kolejną okazję, ale tym razem w ogóle nie trafił w bramkę. W odpowiedzi po kontrze okazję miał Rajczyk, ale trafił wprost w Kudłę.

Już pierwszy ofensywny wypad gości po przerwie w pole karne Watry dał im wyrównanie. Składną akcję, skutecznym strzałem sfinalizował Baran. W 52 min gospodarze powinni odzyskać prowadzenie, ale tym razem fatalnie pomylił się Klisiewicz. Po chwili to Metal znów groźnie zaatakował i ponownie Baran sprawdził czujność Kudły. W 60 minucie zrobiło się 2:1. Po rożnym przyjezdnych piłkę przejął Młynarski, uruchomił podaniem Klisiewicza, ten po kilkudziesięciometrowym rajdzie odegrał futbolówkę Wajsakowi, który ulokował ją w bramce. Gospodarze poszli za ciosem i po upływie kolejnych 4 minut cieszyli się z kolejnego gola. Po akcji Martuszewskiego i jego podaniu linii końcowej, drugi raz na listę strzelców wpisał się Klisiewicz. W 73 min refleksem popisał się Kudła, zatrzymując piłkę na linii bramkowej. W 80 minucie hat-trick skompletował Klisiewicz, któremu piłkę wyłożył w tej sytuacji Dudek.