Piłka nożna 4 liga. Wierchy gorsze od Metalu

Dnia: sobota 16 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Nie udał się wyjazd do Tarnowa piłkarzom Wierchów na mecz 23 kolejki grupy wschodniej IV ligi z Metalem. Rabczanie przegrali to starcie 1:3.

Pierwsza połowa remisowa. Na gola straconego w 32 minucie, szybko odpowiedział Michał Czubin.

Po przerwie gole – konkretnie dwa – zdobywali już tylko gospodarze. Oba były efektem kontrataków.

Duży niedosyt nam towarzyszy. Na pewno wynik jest gorszy niż gra jaką zaprezentowaliśmy. Warunki do gry były ciężkie, ale potrafiliśmy się do nich dostosować. W pierwszej połowie to my kreowaliśmy grę. Straciliśmy gola, po praktycznie pierwszym strzale na naszą bramkę gospodarzy. Był to skutek naszych błędów w ustawieniu przy rzucie rożnym. Udało się szybko odpowiedzieć, po akcji Witka z Czubinem. Ten gol sprawił, że na drugą połowę wyszliśmy mocno zmotywowani, pewni tego że ten mecz możemy wygrać. Niestety kolejne indywidualne błędy, złe decyzje i w konsekwencji dwie zabójcze kontry Metalu pozbawiły nas na to szans. Szkoda, bo tak jak mówię, z gry nie byliśmy na pewno gorszym zespołem – ocenił spotkanie trener Wierchów, Sebastian Świerzbiński.

Metal Gawro Tarnów – Wierchy Rabka 3:1 (1:1)

Bramka dla Wierchów: Czubin 38

Wierchy: Zhuk – Witek (60 Kościelniak), Misiura, Lutsenko, Bartos – Dudek, Myrda (70 Rzadkosz), Majeran, Czubin, Florek (55 Wójcik) – Kęska.