Piłka nożna 4 liga. Wygrana Lubania na wagę wicemistrzostwa!

Dnia: sobota 18 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Lubania Maniowy w ostatnim meczu sezonu w rozgrywkach grupy wschodniej IV ligi pokonali w Słopnicach Sokół 6:3 i ostatecznie zajęli w ligowej tabeli drugie miejsce.

KS Sokół Słopnice – Lubań Maniowy 3:6 (0:2)

Bramki dla Lubania: Mrówka 20, 42, Kasperczyk 55, Magdziarczyk 63, Skydan 82, 85.

Lubań: Świerad- Firek, Chlipała, Ligienza, Górecki (72 Jandura) – Mańko, Pluta, Magdziarczyk (65 Diaz), Duda (87 Franczak), Mrówka (87 Wróbel) – Kasperczyk (60 Skydan)

Od początku inicjatywa była po naszej stronie i efektem tego było dwubramkowe prowadzenie do przerwy. Po przerwie dołożyliśmy trzecią bramkę i… troszkę wkradło się rozluźnienie w naszych szeregach. Daliśmy sobie wbić dwa gole. Super jednak zareagowaliśmy. Szybko odzyskaliśmy kontrolę nad meczem i znów udokumentowaliśmy to kolejnymi bramki. Byliśmy bardzo zdeterminowani by dobrze zakończyć sezon i zrealizować cel jakim było zajęcie drugiego miejsca, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii klubu. Cieszymy się, ze udało się nam to osiągnąć. Z tego miejsca chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi trenerowi Grzegorzowi Hajnosowi, który zbudował fundament pod ten sukces. Dziękuje całemu sztabowi, a przede wszystkim zawodnikom. Z taką drużyną praca to sama przyjemność – ocenił trener Lubania, Paweł Batkiewicz.