Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna 5 liga. Huśtawka nastrojów Jarmuty

Dnia: niedziela 16 października 2022, Autor: Maciej Zubek

W meczu 11 kolejki spotkań rozgrywek 5 ligi piłkarze Jarmuty przegrali wyjazdowe spotkanie z Dunajcem Zakliczyn.

Zaczęła się wyśmienicie dla szczawniczan, którzy szybko objęli prowadzenia, a po chwili je podwyższyli. Z czasem sprawy zaczęły się mocno komplikować dla Jarmuty. Nie dość, że gospodarze straty odrobili to jeszcze poważnej kontuzji nabawił się Kwit. A, że na ławce rezerwowych był tylko Dlamini (dwóch zawodników utknęło w drodze na mecz), który w myśl przepisów mógł zastąpić tylko swojego rodaka Mlonziego, goście zmuszeni byli grać w liczebnym osłabieniu. Zakliczanie szybko z tego skorzystali i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie.

Mimo problemów Jarmuta nie złożyła broni i w 67 minucie do remisu 3:3 doprowadził Mlonzi. Ten sam zawodnik chwilę później wyprowadził szczawniczan na prowadzenie. Końcówka należała jednak do miejscowych, którzy w ostatnich 10 minutach przechylili szalę zwycięstwa.

Dunajec Zakliczyn – Jarmuta Szczawnica 6:4 (3:2)

Bramki dla Jarmuty: Kuziel 5, Kwit 18, Mlonzi 67, 73.

Jarmuta: Olchawa – Mrówka, Kwit, H. Michałczak, D. Michałczak, Wojtanek, Kuziel, Wiercioch, Weber, Mlonzi (85 Dlamini), Faltyn.