Piłka nożna 5 liga. Niedzielne mecze 21 kolejki

Dnia: niedziela 8 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

Na niedzielę 8 maja zaplanowano 2 mecze z udziałem drużyn z naszego regionu

Krokus Przyszowa – Granit Czarna Góra (0:0) – mecz zakończony po 45 minutach z powodu zdekompletowania drużyny gości.

Dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony, gospodarze poprosili sędziów o konfrontację, z przyczyny podejrzenia, że w szeregach Granitu występuje nieuprawniony do gry zawodnik. Arbitrzy przyznali rację drużynie Krokusa, jednak gra musiała być kontynuowana, a o walkowerze zadecydować miała dopiero komisja dyscypliny. W związku z zaistniałą sytuacją, Granit zgłosił kontuzje swoich graczy, wychodząc na murawę w 7- osobowym składzie, a następnie zasygnalizował kontuzję kolejnego gracza i sędzia musiał już przerwać to spotkanie z przyczyny zdekompletowania składu przyjezdnych.

***

Huragan Waksmund – AKS Ujanowice 2:1 (2:1)
1:0 Krugiołka 3, 2:0 Nogueira 31, 2:1 Oleksy 45+2,
Huragan: Byrnas – Mroszczak, Luberda, Pragnący, Kowalczyk (72 Urbaś), Kamiński, Jurzec, Nogueira, Chmielak, Krugiołka, Kolasa
Ujanowice: M. Gwiżdż – Grzegorzek, Oleksy, Dariusz Pławecki, Król, K. Krzyżak (55 Zoń), Bukowiec, F. Krzyżak, R. Gwiżdż, Daniel Pławecki, Pasionek (70 A. Stach)

Jak padły bramki?
1:0 3 min – Mroszczak do Krugiołki, którego pierwszy strzał broni bramkarz z Ujanowic, ale wobec dobitki jest bezradny.
2:0 31 min – Nogueira dobija strzał w słupek Chmielaka.
2:1 45 +2 min – w ostatniej akcji pierwszej połowy, po dalekiej wrzutce w pole karne Huraganu, piłkę trącił Oleksy i Byrnas nie zdążył z interwencją.