Piłka nożna 5 liga. Przełamanie Jarmuty!

Dnia: sobota 5 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Drugiego w sezonie zwycięstwa doczekali się gracze Jarmuty Szczawnica, którzy na własnym stadionie pokonali 4:0 Radłovię Radłów.

Jarmuta Szczawnica – Radłovia Radłów 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wojtanek 32, 2:0 Mlonzi 55, 3:0 Wróbel 66, 4:0 Wojtanek 75

Jamruta: Belizov – Mrówka, D. Michałczak, Kuziel (80 H. Michałczak), Mlonzi, Weber, Wojtanek, Dlamini, Kwit, Faltyn, Wróbel.

Radłovia (skład wyjściowy): Skrabacz – M. Kijak, Gąsowski, Kuta, Błoniarz, Jonak, Schab, Magiera, Rugała, Rzepecki, Kijowski oraz Wadas, Sułek, Szara.

Sędziował: Radosław Kraj z Brzeska.

W przerwy Jarmuta prowadziła 1:0 po golu w 32 minucie Wojtanka, który po dograniu z bocznego sektora boiska uprzedził obrońców Radłowi i z bliska skierował piłkę do bramki. W 55 minucie na 2:0 podwyższył w zamieszaniu pod bramką gości Mlonzi. W 66 minucie na 3:0 trafił uderzeniem tuż pod poprzeczkę Wróbel, a w 75 minucie wygraną Jarmuty przypieczętował Wojtanek.

– Można powiedzieć wreszcie! Potrafiliśmy się dzisiaj dostosować do trudnych warunków. Byliśmy konsekwentni i skuteczni – ocenił trener Jarmuty, Jacek Konstanty.