Piłka nożna 5 liga. Sobotnie mecze

Dnia: sobota 14 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

W sobotę w rozgrywkach ligi okręgowej odbyły się 3 mecze z udziałem naszych drużyn.

LKS Szaflary – Turbacz Mszana Dolna 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Lach 72, 0:2 Lach 75.

Szaflary: Łukuś – K. Kantor, M. Topór, Kobylarczyk, Marek, Rusnarczyk, Pawlikowski, Łojas (62 Rusnak), Lubelski, F. Kamiński, Otręba (30 Szymkowiak).

Turbacz: Kordeczka – Skolarus, G. Szynalik, Piekarczyk, M. Szynalik, Wacławik, Lach, Kaczor (77 Mucha), Tarasek, Chorągwicki (68 Gniecki), Malina.

Sędziował: Daniel Zygmond. Żółte kartki: Łojas – Szynalik.

W pierwszej bezbramkowej połowie bliżej zdobycia gola byli przyjezdni. Mieli ku temu dwie świetne okazje. Najpierw w 23 min. po rzucie rożnym, z najbliższej odległości główkował Skolarus, ale chybił. Z kolei w 43 min. w sytuacji sam na sam z bramkarzem Szaflar znalazł się Malina, próbował go przelobować, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Druga połowa zaczęła się znów od niewykorzystanej sytuacji przez przyjezdnych. Ponownie pomylił się Malina. W odpowiedzi w świetnej okazji fatalnie przestrzelił Kamiński. W 60 minucie Kobylarczyk faulował we własnym polu karnym Kaczora. Strzał z rzutu karnego Lacha obronił jednak Łukuś. Napastnik gości szybko się jednak zrehabilitował i między 72, a 75 minutą zdobył dwa gole. Najpierw wykazał się przytomności umysły w zamieszaniu jakie powstało pod bramką gospodarzy po rzucie rożnym i głową skierował do niej piłkę, a następnie – po wymianie podań z Kaczorem – pokonał „na raty” Łukusia. W końcówce obie strony miały jeszcze po jednej wybornej sytuacji. Okazję na gola kontaktowego/honorowego zaprzepaścił Rusnak, z kolei w szeregach gości na listę strzelców powinien wpisać się Gniecki.

***

Czarni Czarny Dunajec – Huragan Waksmund 4:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Krugiołka 25, 1:1 Żuchowski 50, 2:1 Pająk 63, 3:1 Michniak 86 4:1 Szwajnos 88

Czarni: Slesarczuk – Kucharski, Marusarz, Kulman, Zahora (89 Bukowski), Cikowski, Michniak, Żuchowski, Szwajnos, Wesołowski, Pająk

Huragan: Byrnas – Pragnący, Luberda (77 Urbaś), Mucha, Chmielak (60 Kowalczyk), Jurzec, Kamiński, Zagata, Nogueira, Krugiołka, Kolasa.

Jak padły bramki:

0:1 25 min – piłkę po błędzie defensywy Czarnych przejmuje Chmielak, dogrywa ją do Krugiołki, a ten głową trafia do bramki.

1:1 50 min – pięknie z dystansu przymierzył Żuchowski.

2:1 63 min – Cikowski z rożnego na głową Pająka, a ten z bliska nie daje szans Byrnasowi.

3:1 86 min – błąd obrony Huraganu bezlitośnie wykorzystuje Michniak.

4:1 88 min – świetna indywidualna akcja Szwajnosa.

***

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Zalesianka Zalesie 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Grela 45, 2:0 Rzadkosz 75, 3:0 Bunda 80.

Zawrat: Bużek – Ustupski (73 Majerczyk), W. Kuchta, J. Kuchta, M. Stasik, J. Stasik, Rzadkosz, Janczy, M. Chowaniec (73 Bunda), Chrobak (88 Mrowca), M. Grela (83 Papież)

Zalesianka: Cepielik – D. Sukiennik, Grucel (46 Karabin), M. Sukiennik, Wąchała, Pietrzak, Opoka, Gancarczyk, Koszut, Augustyn, Kurzeja

Jak padły bramki?

1:0 45 min – przechwyt piłki Ustupskiego, podanie do Greli, który mija bramkarza i trafia do pustej bramki.

2:0 75 min – akcję Greli sfinalizował Rzadkosz.

3:0 80 min – co prawda Chrobak nie wykorzystał rzutu karnego, ale z pomocą przyszedł my Bunda, który popisał się skuteczną dobitką.