Piłka nożna 5. liga. Trzy gole i trzy punkty Watry

Dnia: niedziela 16 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Piłkarze Watry Białka Tatrzańska sprostali roli murowanego faworyta w wyjazdowym starciu z Radłovią Radłów i umocnili się na fotelu lidera.

Radłovia Radłów – Watra Białka Tatrzańska 0:3 (0:1)

0:1 Styrenczak 38, 0:2 Masłowski 47 z karnego, 0:3 Bigos 80/

Radłovia: Wadas – Szlazak, Jonak (75 Sałek), Pikul, Schab, Chłoń, Szara (46 Kijak), Węgiel (85 Wanicki), Rzepecki, Krasiński, Klich.

Watra: Kudła – Sławecki, Pasternak, Łukaszczyk, Drozd (70 Lupa), Ł. Młynarski, Mlonzi, Zubel (78 Bigos), Masłowski, Dudek, Styrenczak (76 Kostrzewa).

Sędziował Damian First.

Wynik meczu w 38. minucie otworzył Styrenczak po tzw. centro strzale, z którym nie poradził sobie bramkarz gospodarzy. Styrenczak miał też udział przy drugim golu dla Watry na początku drugiej połowy. To po faulu na nim rzut karny wykorzystał Masłowski. Wygraną białczan przypieczętował rezerwowy Bigos, który przejął piłkę w okolicach środka boiska, wbiegł z nią w pole karne i oddał precyzyjny strzał w dalszy róg bramki.

– To było nasze pierwsze tej wiosny spotkanie na naturalnej nawierzchni. Stąd pierwsze minuty to taka zapoznawcza nasza gra. Z upływem czasu łapaliśmy swój rytm i efektem było gol na 1:0. Po przerwie dołożyliśmy kolejne dwa gole i inkasujemy kolejne 3 pkt. na drodze po upragniony awans – ocenił grający trener Watry Kamil Lupa.