Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna 6 liga. Wpadka Orkana, zabójczy finisz Szaflar, wygrana Wiatru i porażka Zawratu.

Dnia: sobota 29 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Sobotnie mecze ligi okręgowej dostarczyły wielu emocji.

Orkan Raba Wyżna – Turbacz Mszana Dolna 2:3 (2:2)

1:0 Skawski 4, 1:1 Lach 25, 1:2 Lach 31, 2:2 Worwa 44, 2:3 Gniecki 60

Orkan: T. Szklarz – Kojs, R. Możdżeń, Kasiniak, Firek (62 Polak), Pątko, Saleh, Worwa, Gromczak (62 Pałasz), Lenart (66 Borzęcki), Skawski

Turbacz: Dudzik – Potaczek, Gniecki, Dawiec, Łabuz (66 Mucha), Kubowicz, M. Szynalik, Tarasek (86 Psutka), Piekarczyk, Chorągwicki (66 Kowalczyk), Lach

W 4 minucie efektowną podcinką Skawski dał prowadzenie Orkanowi. Potem jednak to goście, konkretnie Lach zdobyli dwa gole. Pierwszego w 25 minucie, drugiego w 31 min. W 41 minucie mogło być 1:3, ale Szklarz wybronił rzut karny wykonywany przez Gmieckiego. Tuż przed przerwą na 2:2 trafił po zagraniu Saleha, Worwa. Akcja, która jak się okazało dała wygraną gościom miała miejsce w 60 minucie. Zrehabilitował się Gniecki, który dopełnił formalności po podaniu od Łabuza.

Wiatr Ludźmierz – Babia Góra Lipnica Wielka 1:0 (1:0)

1:0 Żółtek 17.

Wiatr: Antolak – Patora, K. Zubek (67 Duda), Hrapkowicz, Żółtek (55 Jankowski), Siaśkiewicz, M. Stopiak, Luberda, Słowakiewicz (55 Chowaniec), Hagowski (67 Jabłoński), Karwaczka

Babia Góra: A. Ignaciak – Antosiak, Targosz (71 A. Szczerba), Rypel, A. Stopiak (67 Wziątek), Lach, Konieczny, Będkowski, W. Szczerba, Figueroa,Ł. Stopiak

Najważniejsza akcja tego meczu miała miejsce w 17 minucie. Wtedy bowiem padł jedyny gol. Składny kontratak Wiatru i podanie Siaskiewicza, sfinalizował Żółtek.

LKS Szaflary – Wierchy Pasierbiec 4:2 (2:0)

1:0 Bryjak 15, 2:0 Bryjak 25, 2:1 Kulig 50, 2:2 J. Szewczyk 66 z karnego, 3:2 Mrowca 89, 4:2 Stanczak 90+1

Szaflary: Gawron – Rusnarczyk (46 Kasperek), Kichko, Łojas, Czech (46 Stanczak), Bryjak (53 Baboń), Krupa (46 Mrowca), Kantor (53 Kusper), Hreśka, Łojas (46 Ptak), Kobylarczyk (53 Topór)

Wierchy: Wojtas – Lasek, Pajor, Wnęk, W. Szewczyk (65 Piórkowski), J. Szewczyk, Dominik Papież, Wąsowicz, Mrozek, Twaróg, Guzik (46 Kulig)

W 15 minucie przytomnie zagrał Kichko i na 1:0 trafił Bryjak. W 25 minucie Bryjak miał już dwa gole na koncie, a ponownie asystował mu Kichko. Po przerwie goście w odstępie 11 minut wyrównali. Najpierw W. Szewczyk wypracował gola Kuligowi, a parę chwil potem J. Szewczyk wykorzystał rzut karny. W końcówce gospodarze przechyli szale zwycięstwa. W 89 minucie Stanczak obsłużył podaniem Mrowcę, a ten oddał skuteczny strzał. Z kolei w doliczonym czasie gry to Stanczak wpisał się na listę strzelców, a trzecią asystę tego dnia zapisał na swoim koncie Kichko.

AKS Ujanowice – Zawrat Bukowina Tatrzańska 2:0 (1:0)

1:0 Janisz 9, 2:0 Janisz 52

Zawrat: Bużek – M. Grela, W. Kuchta, Floryn, Janczy, Zarycki, Łukaszczyk (80 Siuta), Rzadkosz, Kassowski (65 Buńda), J. Kuchta (60 G. Grela), Chowaniec