Piłka nożna 6 liga. Dwa remisy i efektowna wygrana

Dnia: niedziela 16 października 2022, Autor: Maciej Zubek

W niedzielnych meczach ligi okręgowej na uwagę zasługują rozmiary wygranej Jordana Jordanów. Z kolei w Ludźmierzu Wiatr zremisował z Huraganem Waksmund, a Zawrat Bukowina Tatrzańska podzielił się punktami z Krokusem Przyszowa.

Wiatr Ludźmierz – Huragan Waksmund 1:1 (1:0)

0:1 Sz. Chowaniec 12, 1:1 Siaśkiewicz 86.

Wiatr: Ciszek – Duda, K. Zubek, Hrapkowicz, Żółtek, Siaśkiewicz, J. Chowaniec (46 Słowakiewicz), Stopiak, Luberda (72 J. Zubek), Hagowski, Karwaczka (72 K. Siuta)

Huragan: Byrnas – Jurzec, Mucha, Mlak, Mroszczak, Kamiński, Krugiołka, Nogueira, Szwajnos (80 Siuty), Sz. Chowaniec (60 Chmielak), Kolasa

W 12 minucie po zagraniu Jurca prowadzenie gościom dał Chowaniec. Na odpowiedź Wiatru czekaliśmy do 86 minuty. Po wymianie podań z Jankowskim do remisu doprowadził Siaśkiewicz.

Jordan Jordanów – Słomka Siekierczyna 7:0 (3:0)

1:0 Tyrpa 16, 2:0 Tyrpa 32, 3:0 Wójciak 35 z karnego, 4:0 Jochymek 72, 5:0 Rączka 74, 6:0 Brzana 80, 7:0 Brzana (Tyrpa) 81

Jordan: Teper – M. Radoń, Tyrpa, Wróbel (76 Sarna), Dziadkowiec, Wójciak (73 Rączka), Jochymek (73 Drabik), Ryś (77 Wójtowicz), Porębski (76 Brzana), Pietrzak, Moskalski

Słomka: Gawron – K. Wielek (75 P. Florek), M. Bubula, Bartłomiej Florek, Kornaś (75 Hebda), Grzyb (65 Bronisław Florek), Ociepka, Paweł Wielek, Hebda, Zimirski, J. Florek

W 16 minucie po rzucie wolny i błędzie bramkarza gości, wynik meczu otworzył Tyrpa. W 32 minucie zawodnik ten miał już dwa trafienia na koncie, po tym jak przejął podanie Wróbla i uderzeniem z głowy przelobował golkipera Słomki. W 35 minucie po zagraniu ręką we własnym polu karnym goście ukarani zostali rzutem karnym, którego wykorzystał Wójciak. W 72 minucie Jochymek sfinalizował kontratak swojego zespołu. Dwie minuty później na 5:0 podwyższył w swoim pierwszym kontakcie z piłką Rączka. Dwa kolejne gole były autorstwa Brzany.

Krokus Przyszowa – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:1 (0:0)

1:0 Trela 73, 1:1 Łukaszczyk 82.

Krokus: F. Hebda – A. Sosnowski, Nawieśniak, Pietrzak, W. Zieliński (65 Wilk), Trela (84 Cabała), Plata, M. Hebda, R. Sosnowski, Kożuch, Gołąb

Zawrat: Bużek – M. Grela, W. Kuchta, Floryn, Janczy, Leniewicz, J. Kuchta (74 G. Grela) , Łukaszczyk, Kassowski (58 Buńda), Cudzich, Chowaniec (46 Rzadkosz)

W 73 minucie Bużka na raty pokonał Trela. Wyrównał w 82 minucie Łukaszczyk, trafiając do bramki gospodarzy głową po rzucie rożnym.