Search in content
Post Type Selectors

Piłka nożna 6. liga. Udana sobota

Dnia: sobota 15 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Na pięć sobotnich spotkań ligi okręgowej z udziałem drużyn z naszego regionu, aż cztery zakończyły się ich zwycięstwami. Jedynie Huragan Waksmund wrócił na tarczy z Kamienicy.

Wiatr Ludźmierz – Krokus Przyszowa 2:0 (0:0)

1:0 Hagowski 85, 2:0 Hrapkowicz 88.

Wiatr: Ciszek – J. Zubek, Hrapkowicz (89 Szatanik), Siuta (60 K. Zubek), M. Żółtek, Siaśkiewicz, Chowaniec (60 Jankowski), Słowakiewicz, Luberda (82 Bierówka), Karwaczka, Hagowski

Krokus: W. Wilk – A. Sosnowski, Hasior (82 Rakowski), K. Wilk, M. Hebda, Pietrzak, Trela, Bibro, R. Sosnowski, Jasica, Gołąb (75 Nawalaniec)

Zabójcza końcówka w wykonaniu graczy Wiatru dała im drugą z rzędu wygraną na wiosnę. W 85. minucie Hagowski wygarnął piłkę spod nóg obrońców Krokusa i oddał skuteczny strzał. W 88. minucie kropkę nad i, postawił po rzucie rożnym Hrapkowicz.

Gorce Kamienica – Huragan Waksmund 3:0 (1:0)

1:0 Kuziel 6, 2:0 Wiercioch 81 z rzutu karnego , 3:0 Marcin Franczyk 86

Gorce: Dąbrowski – A. Wąchała, Żak (85 Gagatek), Wiercioch (85 Chlipała), Kozyra, Faron (75 Witeczek), Kuziel (75 Gromala), W. Wąchała (65 Ochman), Zięba, Marcin Franczyk, Mirosław Franczyk

Huragan: Antolak – Mlak, Waksmundzki, Chowaniec (46 Zagata), Nogueira (70 Mucha), B. Mroszczak, R. Mroszczak (61 Krugiołka), Jurzec (76 Kowalczyk), Kamiński, Bałos, Kolasa

Skuteczność – to słowo klucz dla opisu tego spotkania. Okazje były z obu stron, ale tylko gospodarze cieszyli się z goli. W 6. minucie wynik otworzył precyzyjnym uderzeniem Kuziel. W 81. minucie z rzutu karnego na 2:0 trafił Wiercioch, a w 86. minucie wygraną gospodarzy przypieczętował Marcin Franczyk

AKS Ujanowice – LKS Szaflary 1:6 (1:2)

1:0 Janisz 3, 1:1 Stanczak 33, 1:2 Stanczak 34, 1:3 Otręba 55, 1:4 Otręba 76, 1:5 Pawlikowski 80, 1:6 Wojtanek 90 + 3

Ujanowice: M. Gwiżdż – Grzegorzek, A. Stach, Dariusz Pławecki, Krzyżak, R. Gwiżdż, Daniel Pławecki, Gołąb, Pasionek, Janisz, Śmiałek

Szaflary: R. Gawron (84 M. Gawron) – Rusnarczyk, Hreśka, Topór, Kantor, Łojas, Bryjak (22 Kusper), Ptak (60 Wojtanek), Stanczak (70 Kasperek), Czech (60 Pawlikowski), Otręba

To był pokaz siły lidera. Co prawda szaflarzanie zaczęli od straty gola już w 3. minucie, ale to tylko podrażniło ich ambicje. Straty podopieczni Grzegorza Szczepańca odrobili jeszcze przed przerwą. W odstępie kilkunastu sekund dwa gole zdobył Jan Stanczak, któremu asystował Otręba. Otręba był autorem dwóch pierwszych goli w drugiej połowie. Za pierwszym razem dobił strzał Rusanrczyka w poprzeczkę, a za drugim sfinalizował kontratak. Kolejne dwa gole były dziełem rezerwowych Pawlikowskiego i Wojtanka.

Orkan Raba Wyżna – Wierchy Pasierbiec 1:0 (0:0)

1:0 Trybuła 72

Orkan: Sarniak – Świder (60 Sawina), Kojs, R. Możdżeń, Firek (55 Ł. Kasiniak), Pątko, Saleh, Worwa, Lenart (75 Sz. Możdżeń), Polak, Trybuła

Wierchy: Wiktor – Pajor, Król, Wnęk, Badyla, Smoter, Piórkowski, Mrozek, Twaróg, Papież, Szewczyk

Wyszarpane zwycięstwo Orkana w starciu z outsiderem. Akcję na wagę trzech punktów Orkan przeprowadził w 72. minucie. Po podaniu Saleha, pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Wierchów wygrał Trybuła.

Słomka Siekierczyna – Babia Góra Lipnica Wielka 3:6 (0:3)

Bramki dla BG: A. Stopiak 3, Lekhdar 10 z karnego, 71, Szczerba 14, 89, Androszczuk 90.

Babia Góra: Kobroń – Targosz, Urban, A. Szczerba, Rudyk (46 Winiarczyk), Słaboń, Androszczuk, Niverton (58 Wziątek), A. Stopiak, Rypel, Lakhdar